Konference o budoucnosti Evropy: Slavnostní zahájení se uskuteční 9. května ve Štrasburku 

Tisková zpráva 
 
 

Sdílet tuto stránku: 

Slavnostní zahájení konference o budoucnosti Evropy se uskuteční v prostorách Evropského parlamentu ve Štrasburku u příležitosti Dne Evropy, v neděli 9. května.

Kdy: neděle, 9. května, 14.00 ‑ 15.30 hod.
Kde: Evropský parlament, Štrasburk

Součástí programu, který bude trvat 90 minut, je uvítací proslov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona spolu s projevy zástupců orgánů EU - předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho, předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové a portugalského premiéra Antónia Costy, jakož i krátké příspěvky spolupředsedů výkonné rady konference. Předpokládá se zapojení občanů a zástupců občanské společnosti prostřednictvím video vstupů, stejně jako hudební vystoupení houslisty Renauda Capuçona a Karskiho kvarteta. V rámci slavnostního zahájení dojde k online propojení s akcemi, které se budou konat u příležitosti oslav Dne Evropy napříč členskými státy.

Slavnostního zahájení konference se v plenárním sále zúčastní také 27 studentů programu Erasmus ze všech členských zemí EU. Přibližně 300 občanů, kteří budou pozváni k online účasti, bude v sále přítomno prostřednictvím velkých televizních obrazovek.

Online se připojí i ministři pro evropské záležitosti a další VIP hosté.

Preventivní opatření proti šíření koronaviru

Novináři se mohou akce zúčastnit pod podmínkou, že budou striktně dodržovat omezení a ochranná opatření zavedená francouzskými orgány a Evropským parlamentem. Média fyzicky přítomná na slavnostním zahájení musí respektovat rozestupy 1,5 metru v prostorách EP a mít nasazenou ochrannou roušku po celou dobu programu.

Multimediální pokrytí

Slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy bude vysíláno v přímém přenosu na Ebs+ („clean feed“) od 13.30 do 15.30 SEČ. Ebs bude vysílat signál s titulky („ready to broadcast“).

Slavnostní zahájení bude rovněž dostupné na multimediálním webu EP a na EBS, na Facebookové stránce Kanceláře Evropského parlamentu a twitterovém účtu @EP_Praha.

Videozáznam, zvukový záznam a fotografie budou k dispozici ke stažení v sekci „live replay“ na multimediálním webu EP:

https://multimedia.europarl.europa.eu/cs/conference-on-future-of-europe-inaugural-event_18901_pk

Další podrobnosti týkající se akreditace, audiovizuálních zařízení a pracovních prostor naleznete pod tímto odkazem.