Evropské volby: Video „Využijte svůj hlas“ zaznamenalo více než 504 milionů zhlédnutí 

Tisková zpráva 
 
 

Sdílet tuto stránku: 

S blížícím se koncem volební kampaně byl krátký dokumentární film, který zdůrazňuje význam voleb a ochrany demokracie, zhlédnut více než 504 milionkrát.

Video, jež obsahuje výpovědi seniorů z různých zemí EU, kteří ve svých příbězích o demokracii dalším generacím zdůrazňují, že demokracie a svobodné volby nemohou být brány jako samozřejmost, je hlavním audiovizuálním produktem volební kampaně Parlamentu.

Video můžete zhlédnout zde.

Kromě 504,2 milionů zhlédnutí (údaje do 2. června) na platformách sociálních médií, prostřednictvím videostreamingu, inteligentních televizí a na mobilních zařízeních bylo video v různých formátech pro televizi a sociální média dosud uvedeno na evropských televizních kanálech a také například na fotbalových stadionech.

Druhá fáze institucionální volební kampaně se sloganem „Využijte svůj hlas. Nenechte za sebe rozhodovat ostatní.“ využila mnohostranný přístup: mediální akce, dosah v digitálním prostředí, zapojení veřejných subjektů a soukromých společností, iniciativy k zapojení komunit, vzdělávacích programy k oslovení občanů v celé EU.