Tiskové středisko 

Filtr 

Plenární zasedání  
EMPL  
 

The Employment Committee’s decision to increase the European Social Fund Plus (ESF+) and make youth and children the main beneficiaries was approved by plenary.

Plenární zasedání  
AFET  
 

EU musí kriticky přehodnotit své vztahy s Ruskem, které jsou hluboce poškozeny v důsledku úmyslného porušování demokratických zásad, základních hodnot a mezinárodního práva ze strany Ruska prostřednictvím násilností a destabilizace jeho sousedů, uvedli ve středu poslanci. EU nyní podle nich musí vypracovat nouzový plán, založený na tzv. ”měkké síle”, proti agresivní a rozdělující politice Ruska.

Plenární zasedání  
INTA  
 

Přibližně 98 % cel, která na hranicích Unie platí vývozci ukrajinských zemědělských výrobků, železa a oceli či strojů, bude na základě návrhu, který ve čtvrtek schválil Evropský parlament, zrušeno. Toto jednostranné opatření, které ušetří výrobcům a vývozcům 487 milionů EUR ročně, by mělo pomoci ukrajinské ekonomice.

Plenární zasedání  
ENVI  
ITRE  
 

Poslanci ve středu v hlasování o nové dlouhodobé politice klimatu vyzvali ke snížení emisí CO2 o 40 %, 30% podíl obnovitelných zdrojů a 40% zvýšení energetické účinnosti v EU do roku 2030. Tyto cíle by dle nich měly být závazné. Poslanci rovněž kritizují nedávné návrhy Evropské komise jako krátkozraké a postrádající ambiciózní cíle.

Další informace 

Týdenní agenda:Příští akce 

května 2021 
Vybrat den  
 1.  
  Tiskové konference  
  Brussels, Paul-Henri Spaak, 0A050 
 2.  
  Plenární zasedání  
  Brusel 
 3.  
  Plenární zasedání  
  Brusel 
 4. Program předsedy  

       
 

Akreditace pro zástupce médií 

Novináři, fotografové a audiovizuální týmy musí za účelem vstupu a práce v budově Parlamentu požádat o novinářskou akreditaci a/nebo zvláštní audiovizuální akreditaci.

Často kladené dotazy 

Jak poslanci EP pracují, kolik vydělávají a jaké jsou jejich výdaje? Odpovědi na tyto i další dotazy týkající se činnosti a provozních nákladů Parlamentu naleznete v oddílu často kladených dotazů (FAQ).

Kontaktujte nás 

Tiskové oddělení Evropského parlamentu disponuje týmem pracovníků, kteří jsou nápomocni novinářům a poskytují jim informace o parlamentní činnosti a rozhodnutích, která byla přijata ve výborech a na plenárním zasedání.