Tiskové středisko 

Filtr 

Plenární zasedání  
 

The websites and apps of public administrations, hospitals, courts and other public sector bodies will have to be made accessible to everyone, under new EU-wide rules approved by the European Parliament on Wednesday. The web accessibility directive, already agreed by Parliament and Council, should make it easier for disabled and elderly people to access data and services on the internet, e.g. to file a tax declaration, apply for an allowance, pay fees or enrol at university.

Plenární zasedání  
 

MEPs called for safe environments for unaccompanied refugee children, including immediate appointment of guardians, hotlines and increased cross-border cooperation, in Wednesday’s debate with Commissioner Dimitris Avramopoulos on the disappearance of migrant children in Europe.

Plenární zasedání  
 

All EU citizens and third country nationals entering or leaving the EU will be systematically checked against databases, e.g. of lost and stolen documents, under a regulation voted on Thursday. The new rules were agreed by Parliament’s negotiators and the Council of Ministers on 5 December 2016.

Plenární zasedání  
ENVI  
 

Evropský parlament ve středu vetoval návrh Komise, který měl osvobodit některé chemické látky v pesticidech od toho, aby byly identifikovány jako endokrinní disruptory.

Plenární zasedání  
 

Parlament dal dnes zelenou vstupu Bulharska a Rumunska do schengenského bezhraničního prostoru. Podle hodnotících zpráv tyto státy splnily nezbytné podmínky, říkají europoslanci, nicméně Parlament musí být informován o dalších opatřeních, která mají být přijata v bulharsko-řecko-turecké oblasti kvůli případnému řešení jakéhokoli nárůstu migračních tlaků. Stanovisko Parlamentu teď bude předáno ministrům vnitra EU, kteří se sejdou zítra v Lucemburku.

Plenární zasedání  
ENVI  
 

Poslanci ve středu schválili návrhy na revizi tabákové směrnice EU, jejímž cílem je učinit tabákové výrobky méně atraktivní pro mladé lidi. Směrnice, jejíž text byl již neformálně dohodnut s ministry zdravotnictví EU, by měla zavést povinná zdravotní varování pokrývající 65 % plochy balíčku. Elektronické cigarety budou regulovány buď jako léčiva, budou-li napomáhat odvykání kouření, anebo jako tabákové výrobky.

Plenární zasedání  
 

Parlament ve středu v akčním plánu EU na období 2014-2019 navrhl opatření na boj proti organizovanému zločinu, korupci a praní peněz. Čelní postavení v něm zaujímá zabavení finančních aktiv organizovaného zločinu a zakročení proti jeho zdrojům příjmů. Odhaduje se, že v EU operuje na 4 000 mezinárodních zločineckých organizací.

Plenární zasedání  
 

Ambiciózní plán na zavedení národních stropů týkající se emisí a látek znečišťujících ovzduší do roku 2030, včetně oxidů dusíku (NOx), pevných polétavých částic a oxidu siřičitého, získal při středečním hlasování podporu poslanců Evropského parlamentu. Nové limity byly již neformálně dohodnuty během nizozemského předsednictví v Radě EU. Znečištění ovzduší způsobuje ročně zhruba 400 tisíc předčasných úmrtí v EU.

       
 

Akreditace pro zástupce médií 

Novináři, fotografové a audiovizuální týmy musí za účelem vstupu a práce v budově Parlamentu požádat o novinářskou akreditaci a/nebo zvláštní audiovizuální akreditaci.

Často kladené dotazy 

Jak poslanci EP pracují, kolik vydělávají a jaké jsou jejich výdaje? Odpovědi na tyto i další dotazy týkající se činnosti a provozních nákladů Parlamentu naleznete v oddílu často kladených dotazů (FAQ).

Kontaktujte nás 

Tiskové oddělení Evropského parlamentu disponuje týmem pracovníků, kteří jsou nápomocni novinářům a poskytují jim informace o parlamentní činnosti a rozhodnutích, která byla přijata ve výborech a na plenárním zasedání.