Uued eeskirjad ohutustehnoloogiate paigaldamiseks sõidukitesse 

Teisipäeval hääletusele tulevate eeskirjade kohaselt peavad uued sõidukid alates maist 2022 olema varustatud ohutusfunktsioonidega nagu intelligentne kiirusekontroll ja hädapidurdussüsteem.

Hääletusele tulevate normide kohaselt, mille osas on juba saavutatud kokkulepe ELi Nõukoguga, peavad uued sõiduautod, kaubikud, veoautod ja bussid olema varustatud uute ohutusfunktsioonidega, et aidata säästa elusid ELi teedel.

Kohustusliku varustuse hulka kuulub muu hulgas edaspidi intelligentne kiirusekontrolli süsteem, mis võib vähendada liiklussurmasid 20 protsendi võrra. Kiirusekontrollisüsteem teavitab juhti kiiruse ületamisest, kogudes infot kiiruspiirangute kohta kaartidelt ja liiklusmärkidelt. Kontrollisüsteem ei piira sõiduki kiirust ja sõiduki juht võib selle välja lülitada.

Teised elusid päästa aitavad süsteemid, mis tuleb uutesse autodesse paigaldada, on hädapidurdussüsteem, sõiduraja hoidmise abisüsteem, juhi unisuse ja tähelepanu hajumise eest hoiatamise süsteem, tagurdamise ohutussensorid ja sõiduraja hoidmise abisüsteem. Samuti peab sõidukites edaspidi olema nn must kast ehk pardasalvesti õnnetuste registreerimiseks.

Euroopa Komisjoni andmetel hukkus 2018. aastal ELi teedel ligi 25 100 inimest ja 135 000 sai tõsiselt vigastada.