Fotogalerii Nobeli rahupreemia näituse avamisest 

 
 

Euroopa Liidu Nobeli rahupreemiale keskenduv näitus on Euroopa Parlamendi külastuskeskuses avatud 16. maist kuni 6. oktoobrini. Näitust avades meenutas EP president Martin Schulz, et Nobeli preemia on tunnustus rahuaja Euroopale, kontinendile, kus liiga kaua ja liiga tihti võtsid võimust sõjad, vihkamine, rassism, ksenofoobia ja antisemitism. Värskest näitusest annab ülevaate fotogalerii.

Kui veel eile lahendati Euroopas konflikte sõdadega, siis täna tehakse seda läbirääkimiste teel kompromissini jõudes – EP külastuskeskuses Parlamentarium avatud näitus annab ülevaate kontinendi arengust ja selgitab, miks on Euroopa Liit rahupreemia vääriline.


Näituse naelaks on Nobeli rahupreemia medal koos vastava sertifikaadiga. Lisaks saab tutvuda ELi kolme presidendi tulevikuvisiooniga ja panna ennast kirja interaktiivsesse külalisteraamatusse.


Näituse avanud Schulz tänas ka Nobeli rahupreemia komiteed. EP presidendi sõnul ei olnud tegemist kerge otsusega, kuid seda imelisemaks võib seda pidada. "Rõhutada Euroopa riikide poolt astutud ühte kõige olulisemat ajaloolist sammu: luua rahul põhinev Euroopa Liit, mis on ühtlasi solidaarsuse, sotsiaalse õigluse ja ühtekuuluvuse ühendus ning kus riigid ja rahvad töötavad üheskoos."