EP fraktsioonide prioriteedid: GUE/NGL  

 
 

Vasakpoolsete vaadetega Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete / Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete liitfraktsioon (GUE/NGL) on Euroopa Parlamendi väikseim jõud.

Mais toimunud Euroopa Parlamendi valimistel valisid ligikaudu 200 miljonit eurooplast järgmiseks viieks aastaks uue parlamendikoosseisu. Parlamendiliikmed jagunevad vastavalt oma poliitilistele vaadetele seitsmesse fraktsiooni. Iga fraktsiooni prioriteetidega saab tutvuda meie videosarjas.

Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete / Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete liitfraktsioon (GUE/NGL) loodi 1995. aastal sotsialistlike ja kommunistlike erakondade liiduna. Fraktsioonil on 41 liiget, mistõttu on tegemist Euroopa Parlamendi praeguse koosseisu kõige väiksema fraktsiooniga. Fraktsiooni liikmed esindavad 14 ELi liikmesriiki.


Fraktsioonil GUE/NGL on kaks uut kaasesimeest: Prantsusmaalt pärit Manon Aubry, kes valiti parlamendiliikmeks esmakordselt, ja Saksamaalt pärit Martin Schirdewan, kes on olnud parlamendiliige alates 2017. aastast. Fraktsioonil on ka neli aseesimeest.


Fraktsioon seisab hea kliima- ja maksualase õigluse, töötajate õiguste ja inimõiguste jõustamise eest.


Euroopa Parlamendi 14 asepresidendist üks on fraktsiooni GUE/NGL liige, nagu ka üks parlamendi 20 komisjoni esimehest.