Euroopa Parlament Eestis 

 
 

Euroopa Parlament ei ole ainult Strasbourgis, Brüsselis või Luxembourgis, see on lähemal kui oskad arvata. Euroopa Parlamendil on büroo ka Tallinnas ja tegevusi toimub üle terve Eesti.

Sa võid olla noor õpilane, keda huvitab Euroopas toimuv - õpetaja, kes otsib tunni jaoks materjali Euroopa kohta - aktivist, keda huvitab, mida teeb Euroopa Parlament kliimamuutustega võitlemiseks - või soovid sa olla vabatahtlik koos teistega, kellel on samad huvid. Euroopa Parlamendil on bürood 35-s Euroopa linnas, kes pakuvad just seda ja veelgi rohkem. Nad jagavad infot parlamendi ja ELi kohta, organiseerivad üritusi ja seminare, loovad võrgustikke kodanike ja organisatsioonidega, kes soovivad kujundada Euroopa tulevikku. Vaata lähemalt videost.

Sulle, sinu riigis, sinu keeles


Sajad tuhanded inimesed osalesid tuhandetel üritustel, et jagada teavet Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimiste kohta. Selle kogukonnaga on võimalik endiselt liituda uheskoos.eu kaudu. Parlamendi bürood toetavad vabatahtlikke ja nende tegevusi - korraldavad kohtumisi, arutelusid ja koolitusi internetis ja ka väljaspool internetti. Just praegu võib käimas olla võistlus, võimalusega võita reis Brüsseli või Strasbourgi parlamenti. Täpsema info saamiseks, jälgi sulle lähima büroo kodulehte, ning jälgi neid ka sotsiaalmeedias: Facebookis Euroopa Parlamendi Büroo Eestis ja Instagramis @ep_tallinn.

Tähelepanu on suunatud noortele eurooplastele


Euroopa Parlamendi bürood toetavad ka üle Euroopa toimuvaid noorteüritusi:


  • Euroopa noorteüritus EYE toob kokku tuhanded noored inimesed, ning annab neile võimaluse jagada enda mõtteid tuleviku Euroopast. Järgmine EYE üritus toimub 29.-30. mai 2020 Strasbourgis.

  • Euroscola on simulatsiooni programm noortele, mille käigus saadaks läbi mängida üks päev Euroopa Parlamendi istungitesaalis. Noored osalevad aruteludel, läbirääkimistel ja hääletavad ning kinnitavad resolutsioone, nagu seda teevad parlamendiliikmed. Iga aasta toimub Strasbourgis ligikaudu 20 Euroscola istungit.

  • EPAS (Euroopa Parlamendi saadikute kooliprogramm) annab gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele võimaluse õppida rohkem ELi ja nende õiguste kohta. 2019. aasta oktoobri lõpu seisuga oli selles programmis osalenud 3411 õpetajat ja 21 450 õpilast 1500-st koolist 27 liikmesriigist (kõik v.a Ühendkuningriik).

Parlamendi bürood töötavad koos nende riigi meediaga, ja muidugi parlamendiliikmetega, kellega nad osalevad aruteludel ja teistes tegevustes.

Külasta, koge ja avasta


Kui sa viibid Berliinis, Helsinkis, Ljubljanas, Kopenhaagenis ja varsti ka Tallinnas, siis külasta “Europa Experience” keskust, et avastada läbi interaktiivse näituse, kuidas toimub Euroopa tasemel otsustamine. Brüsseli külastajatele on avatud Parlamentarium ja Strasbourgis on Parlamentarium Simone Veil.