LUX kinopubliku auhind: vaata filme ning hääleta oma lemmiku poolt 

 
 

Uuri lähemalt, millised filmid on sellel aastal nomineeritud LUX kinopubliku auhinnale ja kuidas saate neid vaadata.

Filmide postrid, vasakult paremale: "Järgmine ring", "Kollektiiv" ja "Kristuse ihu".  

Thomas Vinterbergi Oscari võitnud “Järgmine ring”, Alexander Nanau “Kollektiiv” ja Jan Komasa “Kristuse ihu” (nomineeritud Oscaritele vastavalt 2021. ja 2020. aastal) on kolm filmi, mis kandideerivad Euroopa Parlamendi ja Euroopa Filmiakadeemia 2021. aasta LUXi kinopubliku auhinnale.

Vaata filme


Kõiki kolme filmi saate vaadata LUXi kinopubliku nädalal 10.–16. maini veebis ja eestikeelsete subtiitritega.

Kuula otseülekannet kolme režissööriga Facebooki vahenduselt 14. mail kl 17.00 (Brüsseli aja järgi).

Nomineeritud filmid


“Järgmine ring”- režissöör Thomas Vinterberg (originaalpealkiri Druk)

On olemas teooria selle kohta, et me peaks olema sündinud juba väikse alkoholikogusega veres ja et tagasihoidlik inerts avab meie meeled maailmale meie ümber, vähendades meie probleeme ning suurendades meie loomingulisust. Martin ja tema kolm sõpra, kes kõik on väsinud kooliõpetajad, alustavad sellest teooriast lummatuna eksperimenti, et saavutada pidev teatud joobeseisund terveks päevaks.

“Järgmine ring” võitis 2021. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari.

“Kollektiiv” - režissöör Alexander Nanau (originaalpealkiri Colectiv)

2015. aastal Bukaresti klubis nimega „Colectiv“ toimunud tulekahjus sai surma 27 ja viga veel 180 inimest. Vahetult pärast tragöödiat hakkasid aga haiglas surema ka sellised ohvrid, kelle vigastused ei olnud eluohtlikud. Ühe arsti vihje peale hakkasid asja uurima ajakirjanikud, kes tõid vähehaaval päevavalgele kogu tervishoiusektorit hõlmava pettuse.

“Kollektiiv” nomineeriti sel aastal parima võõrkeelse filmi ja parima dokumentaalfilmi Oscarile.

“Kristuse ihu” - režissöör Jan Komasa (originaalpealkiri Boże Ciało)

„Kristuse ihu“ on lugu 20-aastasest Danielist, kes leiab noorte kinnipidamiskeskuses tee Jumala juurde. Ta tahab saada preestriks, kuid avastab, et see on tema kuritegeliku mineviku tõttu võimatu. Kinnipidamiskeskusest saadetakse ta tööle väikelinnas asuvasse saeveskisse. Kohale jõudes tõmbab ta aga selga preestrirüü ning satub kogemata kohaliku koguduse hingekarjaseks. Kohalikud peavad teda nooreks karismaatiliseks vaimulikuks ning Daniel aitab neil leppida hiljuti juhtunud suure tragöödiaga.

“Kristuse ihu” nomineeriti parima võõrkeelse filmi Oscarile 2020. aastal.

Hääleta filmide poolt


Sel aastal valivad võitja parlamendiliikmed ja publik,mõlemad rühmad annavad 50% häältest. Andke oma hinne enne 23. maid kõigile kolmele filmile ühest kuni viie punktini veebisaidil: www.luxaward.eu ning võite võita võimaluse osaleda järgmisel Euroopa filmiauhindade jagamise tseremoonial 2021. aasta detsembris.

LUX filmiauhind

 

Euroopa Parlament käivitas 2007. aastal LUX auhinna eesmärgiga toetada Euroopa filmide tootmist ja levitamist ning ärgitada üleeuroopalist mõttevahetust ühiskonna jaoks olulistel teemadel.

Sel aastal tegi parlament koostööd Euroopa Filmiakadeemiaga, Euroopa Komisjoniga ning “Europa Cinema” võrgustikuga, et tuua filmiauhind publikule lähemale.

Kõigi kolme filmi subtiitrid on kohandatud ELi ametlikesse keeltesse. Võidufilm kohandatakse ka nägemispuudega inimestele.