ELi pikaajaline eelarve 
Majanduse pandeemiajärgne taastamine ja ELi pikaajaline eelarve 2021–2027 

Majandus  Ajakohastatud: 
 
Avaldamise kuupäev:   

Ambitsioonikas ELi pikaajaline eelarve on oluline, et taaskäivitada ELi majandus ning ehitada üles roheline, digitaalne ning vastupanuvõimeline Euroopa pärast pandeemiat. Loe lähemalt.

Artiklid 

Eelmise ametiaja pressiteated 

Lisateave 

Briifingud 

Videod 

Artiklid 

Videod 

Artiklid 

Videod 

Artiklid 

       

Euroopa Liidu eelarve peaks tulevikus vähem sõltuma liikmesriikide otsestest sissemaksetest ja võtma pigem kasutusele omavahendite süsteemi, seisab kõrgetasemelise töörühma koostatud raportis, mis tuleb parlamendis esitlusele neljapäeval, 12. jaanuaril. Raporti üheks autoriks olev EP saadik Alain Lamassoure selgitab parlamendi poolset lähenemist ja kinnitab, et omavahendite osakaalu suurenemisega ei väheneks liikmesriikide otsustusõigus.

       

Euroopa Parlament seisab selle eest, et ELi pikaajaline eelarve oleks piisavalt paindlik esilekerkivate kriisidega tegelemiseks. Liikmesriikide vahel kokku lepitud finantsraamistiku 2014–2020 täiendamine sai parlamendi eelarvekomisjonilt kinnituse 27. märtsil ning sel nädalal teeb otsuse täiskogu. Vahendeid on vaja ümber liigutada, et pöörata rohkem tähelepanu rändepoliitikale ja julgeolekule.

Videod 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

Artiklid 

Eelarve läbirääkimiste pressiteated 

Euroopa Liidu pikaajalise eelarve kulutused 

Videod 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

Artiklid 

Videod