
Euroopa Parlament pakkus välja meetmeid, kuidas parandada ennetust, ravi ja uuringuid.
Euroopa Parlament pakkus välja meetmeid, kuidas parandada ennetust, ravi ja uuringuid.
„EL tervise heaks“ programmi eesmärk on edendada Euroopa tervishoiusüsteeme, et olla paremini valmis tulevasteks piiriülesteks kriisideks, nagu Covid-19.
Parlament on võtnud endale eesmärgiks aidata ELi riikidel tegeleda koroonaviirusega ning selle sotsiaal-majanduslike tagajärgedega.
Taskukohased ravimid, raviminappuse vältimine ja kliimaneutraalne tööstus - Euroopa Parlament avaldab survet uue ravimipoliitika loomiseks ELis.
Parlamendi soovituste kohaselt võttis Euroopa Komisjon vastu ambitsioonika puuetega inimeste strateegiat 2020. aasta järgseks perioodiks. Loe lähemalt eesmärkide kohta.
EL aitab rahvatervise parandamisele kaasa nii rahaliste vahenditega kui õigusaktidega, milles käsitletakse valdkondi nagu toit, haigused ja õhupuhtus.
Miks on Euroopa Liidus ravimite puudus? Mis on rolli mängib selles koroonaviirus? Loe, kuidas Euroopa Parlament kavatseb probleemiga tegeleda.
Vähi vastu võitlemine on tervishoiu valdkonnas üks ELi peamisi prioriteete. Loe lähemalt infograafikust.
Euroopa Liidus on rohkem kui pool tööga seotud surmajuhtumitest tingitud vähktõvest. Tutvuge ELi normidega, mille eesmärk on kaitsta inimesi töökohal leiduvate kantserogeenide eest.
Igal aastal sureb ELis 25 000 inimest superbakterite põhjustatud nakkustesse. Antibiootikumiresistentsus aga üha suureneb. EP liikmed kavatsevad selle vastu võidelda.
Parlamendiliikmed hääletasid uute eeskirjade üle, millega piiratakse põllumajanduses antibiootikumide kasutamist, et ravimiresistentsed bakterid ei satuks toidu sisse.
Leetritesse haigestumise juhtumite arv on ELis vaid ühe aastaga kolmekordistunud. Parlamendiliikmed tunnevad muret vaktsineerimise vähenemise mõju pärast rahvatervisele.
Euroopa Parlament nõuab ravikanepi küsimuses ühtset ELi poliitikat ja piisava raha eraldamist teadusuuringuteks.
Keskkonna komisjon võttis vastu uued eeskirjad, mis parandavad kõigi jaoks joogivee kvaliteeti ja selle kättesaadavust ning vähendavad plastpudelite kasutamist.
Suplusvesi on Euroopas heas seisus – 93% kontrollitud ujumiskohtadest vastavad ELis sätestatud miinimumnõuetele.
Puhkusele minek? Aga kui tervis hakkab jupsima? Selleks puhuks tasub ELis reisides kaasas kanda Euroopa ravikindlustuskaarti.
Euroopa ligipääsetavuse akti eesmärk on tagada, et üha rohkem tooteid ja teenuseid oleksid kättesaadavad ka eakatele ja puudega inimestele. Vaata videot.
ELi toidu jätkusuutlikuse strateegia eesmärk on kaitsta keskkonda ja tagada kõigile tervislik toit, kindlustades samal ajal põllumajandustootjate toimetuleku.
Euroopat 2013. aastal tabanud hobuseliha skandaal näitas, et toiduainetööstuse tegemisi tuleb põhjalikumalt kontrollida.
Eurooplased muretsevad toidus leiduvate pestitsiidijääkide ja nende võimalike tervisemõjude pärast. Järgnevalt selgitame, mil moel Euroopa Parlament selle probleemiga tegeleb.
Uued mahepõllumajanduslikku tootmist käsitlevad ELi eeskirjad aitavad tagada kogu tarneahelas toidu kvaliteedi, keskkonnakaitse ja loomade heaolu.