Koroonaviirus: fakte sinu reisijaõigustest 

Ajakohastatud: 
 
Avaldamise kuupäev:   
 
©Synthex/Adobe Stock  

Reis jäeti Covid-19 tõttu ära? Ei soovi või ei lubata reisida? Loe lähemalt oma reisijaõiguste kohta Euroopa Liidus neil ebatavalistel aegadel.

Kõik ELi liikmesriigid on kehtestanud liikumist piiravaid meetmeid, nagu reisipiirangud, karantiini piirkonnad ja sulgenud riigipiire, et tegeleda koroonaviiruse pandeemiaga. Need meetmed mõjutavad tugevalt transpordisektorit, seega ole kursis oma reisijaõigustest.

 

18. märtsil esitas Euroopa Komisjon põhjalikud juhtnöörid tagamaks ELi reisijaõiguste ühtne rakendumine ja reisijate kaitstus kõikides ELi liikmesriikides.

 

Loe, teeb Euroopa Liit, et tegeleda koroonaviiruse pandeemiaga.


Mis juhtub siis kui mu reis tühistatakse?

 

Lennufirmad, mis lende tühistavad, omavad kõikidel juhtudel kohustust pakkuda reisijatele valik kolme variandi vahel:

 

1. Raha tagastamine

2. Reisi marsruudi muutmine esimesel võimalusel

3. Reisi marsruudi muutmine hilisemal kuupäeval, reisija valikul

 

Kui sa valid marsruudi muutmise esimesel võimalusel, siis võta arvesse, et võib esineda märkimisväärseid edasilükkumisi. Hetkel toimub vaid piiratud arv lende, sest mitmed riigid on kasutusele võtnud meetmeid koroonaviiruse leviku piiramiseks.

 

Kas mul on õigus hotellile ja toitlustusele tühistamise puhul?

 

Lennufirmadel on kohustus, ilma eranditeta, pakkuda tasuta toitlustust, jooke ja suupisteid ning majutust reisijatele, kelle lend on ära jäetud ning kes on valinud marsruudi muutmise esimesel võimalusel.

 

Kas mul on õigus kompensatsioonile?

 

Lennureisijatel on õigus kompensatsioonile, kui nende lend on tühistatud vähem kui kaks nädalat enne reisi algust, juhul kui ei ole „erakorralisi asjaolusid“. See erand võib kehtida koroonaviiruse puhangu ajal, kui avaliku võimu organite poolt kasutusele võetud meetmed takistavad lennufirmade tavapärast tegevust.

 

Mis juhtub siis kui ma tühistan oma reisi?

 

Kui sa otsustad oma reisi omal valikul tühistada, sõltub raha tagastamine sinu ostetud piletist (täpsustatud reisifirma üldtingimustes). Võta ühendust oma lennufirmaga edasiseks informatsiooniks.

  

Mulle pakutakse vautšerit raha tagastamise asemel. Mis on minu õigused?

 

Reisijatel on õigus valida vautšerite ja raha tagastamise vahel kõikide tühistatud reisipiletite puhul – see tähendab lennu-, rongi-, bussi- ja praamipileteid ning pakettreise. 13. mail avaldatud ELi suuniste kohaselt peab vautšeritel olema vähemalt ühe aasta pikkune kehtivusaeg, ning reisijate raha tuleb maksimaalselt aasta jooksul tagastada, kui vautšereid ei ole kasutatud.

 

Transpordiettevõtted peaksid olema paindlikud, näiteks pakkudes reisijatele sama marsruuti samadel teenindustingimustel. Vautšerid peaksid samuti olema vahetatavad teiste reisijatega.  

 

Euroopa Liit on ainus koht maailmas, kus kõik kodanikud on kaitstud täiel määral reisijaõigustega, olenemata sellest, kas reisitakse lennuki, rongi, laeva või bussiga.

 

Loe, mida Euroopa Parlament teeb reisijaõiguste kaitseks Euroopa Liidus.

 

Tühjade lendude vältimine

 

Lennujaamade reeglid kohustavad lennufirmasid kasutama ära suurt osa oma stardi- ja maandumisaegadest. Vastasel juhul jäävad nad neist aegadest ilma järgneval hooajal.

 

26. märtsil kinnitati heaks Euroopa Komisjoni ettepanekut peatada ajutiselt ELi reeglid lennujaamade teenindusaegadele, et peatada nn „kummituslendude“ jätkumine. ELi Nõukogu kinnitas vastuvõetud meetmed heaks 30. märtsil, mis jõustusid tagasiulatuvalt 1. märtsist(alates 23. jaanuarist lendudele ELi ja Hiina või Hongkongi vahel).  

 

Vaata meie ajatelge, et olla kursis viimaste uudistega ELi tegevuste kohta pandeemia vastases võitluses.