Võitlus kliimamuutustega 
Pariisis kokku lepitu täitmine 

Ühiskond  Ajakohastatud: 
 
Avaldamise kuupäev:   

Euroopa Parlament teeb tööd Pariisi kliimaleppe jõustamise ja kliimamuutuste mõju vähendamise nimel.

Artiklid 

Videod 

Artiklid 

EP delegatsiooni juht Pariisi kliimakonverentsil Giovanni La Via (EPP, IT)        

Pariisi kliimakonverentsi 196 osapoolt jõudsid uue rahvusvahelise kliimaleppeni laupäeva, 12. detsembri õhtul. Euroopa Parlamenti esindas läbirääkimistel 15 saadikust koosnev delegatsioon. Seda juhtinud Giovanni La Via (EPP, IT) sõnul on Pariisi lepe suunatud tulevikule ja saab olema kliimapoliitika juhendiks järgmise saja aasta jooksul.

Kolm fotot: EP delegatsioon Marrakechi kliimakonverentsil        

Marokos Marrakechis 7.–18. novembrini toimunud kliimakonverentsi COP22 peateemaks oli mullu Pariisis sõlmitud kliimakokkuleppe elluviimine. Euroopa Parlamenti esindas kohapeal 12 saadikust koosnev delegatsioon. Selle juht Giovanni La Via ütleb EP veebitoimetusele antud intervjuus, et Euroopa Liidul tuleb ebakindlates poliitilistes oludes partneritele pidevalt kinnitada võetud kohustuste täitmist.

ÜRO ja ELi lipp        

Kõrged külalised, pidulikud sõnavõtud ja tugev häälteenamus – Euroopa Parlament andis Pariisi kliimaleppe ratifitseerimisele heakskiidu teisipäeval, 4. oktoobril 2016. ELi poolne kliimalepingu ratifitseerimine teeb võimalikuks leppe jõustumise. Fotogalerii toob ära hetked ajaloolisest sündmusest.

Cop21 Vote at Plenary_        
Pressiteade 

Pressiteade 

ÜRO kliimakonventsiooni Pariisi kokkulepe võitluseks kliimamuutustega, mis on esimene seaduslikult siduv globaalne kliimakokkulepe, jõustub järgmisel kuul, kuna jõustumiseks vajalikud tingimused saavad täidetud oodatust varasemalt, pärast seda, kui Euroopa Parlament andis teisipäeval ajaloolisel hääletusel oma nõusoleku kokkuleppe ratifitseerimiseks ELi poolt.

Videod 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

       
(Video kestus:) 

Artiklid 

Infograafik: mida toob endaga kaasa Arktika sulamine?        

Parlamendi seisukohad ELi Arktika poliitika suhtes on kirjas raportis, mis sai täiskogul kinnituse neljapäeval, 16. märtsil. Raporti üheks autoriks on Eesti saadik Urmas Paet. Kliimamuutused ja keskmise temperatuuri tõus on pannud polaarjää sulama ning see muudab piirkonnas tõenäolisemaks kaubaveod, maavarade ammutamise ja turismi. Kasvavate huvidega võib kaasneda militariseerimine. Vaata infograafikult, millised on Arktikat ees ootavad muutused.