Euroopa Liidu reisijate õigused  
Kaitse reisi ajal  

Ühiskond  Ajakohastatud: 
 
Avaldamise kuupäev:   

Vaadake, kuidas Euroopa Parlament töötab selle nimel, et kaitsta lennu-, rongi-, laeva- ja bussireisijaid.

Artiklid 

Väljuvad lennud ©BELGA/EASYFOTOSTOCK        

Lennureis jõulude või uusaasta paiku võib põhjustada omajagu peavalu. Lennukid on ääreni täis, piletihinnad on üüratud ja ilmaolud muutlikud. Lennu ärajäämise või hilinemise korral on reisijatel ELis konkreetsed õigused ja teisipäeval, 17. detsembril, andis parlamendi transpordikomisjon heakskiidu nende õiguste täiendamiseks. Loe lähemalt hetkel kehtivatest õigustest ja töös olevatest täiendustest.

The flight board at Louis Armstrong International Airport show all flights cancelled        
Pressiteade 

Pressiteade 

Uuendatavad lennureisijate õigused näevad ette kompensatsiooni maksmist hilinenud lendude eest ning panevad paika selged reeglid lennufirmadele lennureisijate kaebuste menetlemiseks. Vastav õigusloome sai Euroopa Parlamendi heakskiidu kolmapäeval, 5. veebruaril.

Videod 

Artiklid 

Airport Check-In Counters With Passengers        
Pressiteade 

Pressiteade 

Neljapäeval andsid saadikud heakskiidu uuele direktiivile, mis käsitleb rahvusvaheliste lendude reisijate broneeringuinfo kasutamist ELis terroriaktide ja raskete kuritegude ennetamiseks, avastamiseks, uurimiseks ja nende eest vastutusele võtmiseks. Uue direktiivi kohaselt pannakse lennuettevõtjatele kohustus anda liikmesriikide ametiasutustele broneeringuinfot ELi sisenevate või sealt lahkuvate lendude kohta.