Ränne: ühine väljakutse 
Parlamendi töö varjupaiga, välispiiride ja rände valdkonnas 

Ühiskond  Ajakohastatud: 
 
Avaldamise kuupäev:   

Rändeprobleemid: kuidas on EL toime tulnud varjupaigataotlejate ja rändajate saabumisega Euroopasse? Siit leiate teavet Euroopa Parlamendi töö kohta rände, varjupaiga ja piiride valdkonnas.

Artiklid 

Ränne Euroopas ©UNHCR/Achilleas Zavallis        

Ränne tekitab Euroopa jaoks probleeme, kuid annab ka võimalusi. Siit saate teada, kuidas EL pagulasvoogude ja varjupaigataotlejatega toime tuleb.

Euroopa Liidu vastus rändeprobleemile © UNHCR/Andrew McConnell        

Rändekriis on esile toonud Euroopa Liidu varjupaigasüsteemi puudused ja sundinud liitu tegutsema. Lahenduste otsimises osaleb ka Euroopa Parlament.

Türgist Lesbose saarele Kreekasse jõudnud põgenikud ©UNHCR/Achilleas Zavallis        

Pärast teist maailmasõda ei olegi Euroopas olnud teist nii tõsist rändekriisi kui see, millega Euroopa Liit viimastel aastatel maadelnud on. Alljärgnevalt kõigest lähemalt.

Peamiselt Sahhara tagant saabunud põgenikud ootavad Itaalias Catania sadamas registreerimist © UNHCR/Francesco Malavolta        

Rändajate sissevool ja välispiiride kontrollimine on Euroopa jaoks tõsine probleem. Siit saate teada, kuidas Euroopa Parlament olukorra lahendamisele kaasa aitab.

Cars waiting to pass a border control        

ELis passita reisimist võimaldav Schengeni ala on Euroopa integratsiooni üks selgematest saavutustest. Tutvume sellega lähemalt.

Videod 

       
(Video kestus:) 

Artiklid 

banner_refugee day        

Rändajate ja varjupaigataotlejate sissevool Euroopasse viimastel aastatel on teinud selgeks, et vaja on õiglasemat ja tõhusamat Euroopa varjupaigapoliitikat. Vt lisateavet infograafikast.

Süürias pärit Najah (22) koos tütrega inglise keele tunnis Lerosel, Kreekas © UNHCR/Achilleas Zavallis        

Euroopa Liidus palus 2016. aastal varjupaika 1,2 miljonit inimest. Kuidas läheb nende integreerimine ühiskonda? Teeme ülevaate.

Videod 

Artiklid 

EP delegatsioonid külastavad põgenikelaagreid        

Türgi võõrustab hetkel 2,5 miljonit Süüria põgenikku, mullu saabus Türgist Euroopa Liitu üle miljoni sisserändaja. Rändekriisi lahendamisele keskendunud ELi-Türgi tippkohtumine toimus eelmise aasta novembris ja praeguseks on ühendus lubanud Türgile põgenike vastuvõtuks eraldada kolm miljardit eurot. Kuidas näeb aga olukord välja kohapeal? Euroopa Parlamendi kaks delegatsiooni, vastavalt kodanikuvabaduste komisjonist ja eelarvekomisjonist, hindavad sel nädalal olukorda Türgi põgenikelaagrites.