
ELi ja Vietnami lepe peaks järgmise kümne aasta jooksul eemaldama kõik ELi ja Vietnami vahelised tollimaksud. Loe lähemalt, kuidas see kaubanduslepe kasulik on.
ELi ja Vietnami lepe peaks järgmise kümne aasta jooksul eemaldama kõik ELi ja Vietnami vahelised tollimaksud. Loe lähemalt, kuidas see kaubanduslepe kasulik on.
Suurem eksport, rohkem töökohti, rohkem võimalusi väikefirmadele. Üleilmastumise peamine majanduskasu Euroopa Liidus.
Kolmapäeval toimunud hääletusel andsid parlamendiliikmed toetuse ELi ja Singapuri vabakaubanduse ja investeeringute kaitse lepingutele.
Mis on ELi kaubanduspoliitika? Miks on see globaliseerunud majanduses oluline? Kuidas see toimib? Õppige üht ELi kõige keerukamat poliitikavaldkonda paremini tundma.
Dumpingutooted ohustavad Euroopa ettevõtteid ja töötajaid, aga kuidas täpselt? Vaadake dumpingu lühitutvustust.
Infograafikul on esitatud tähtsamad andmed ELi kaubavahetuse kohta teiste riikidega. Need hõlmavad eksporti, importi, seotud töökohtade arvu ELis ja muud.
EL peab partneritega mitmel pool maailmas läbirääkimisi eri kaubanduslepingute üle, kuid nende sõlmimiseks on vaja Euroopa Parlamendi heakskiitu. Loe läbirääkimistest lähemalt.
Tähtsa kaubanduslepingu ja strateegilise partnerluse lepingu sõlmimine tugevdab ELi ja Jaapani sidemeid
Kolmapäeval vastu võetud eeskirjad võmaldavad ELil ennast paremini kaitsta dumpinguhinnaga müüdavate importtoodete vastu ja tõhusamalt võidelda keskkonnaalase ja sotsiaalse dumpinguga.
Kolmapäeval kiitsid parlamendiliikmed heaks rangemad ELi reeglid võitluse tõhustamiseks dumpinghinnaga kolmandatest riikidest imporditava kauba vastu.
Globaliseerumine ja rahvusvaheline kaubandus võivad mõjutada inimõigusi, mistõttu ELi kaubanduspoliitika sisaldab vahendid nende kaitsmiseks. Järgnevalt selgitame täpsemalt.
Siit leiate teavet selle kohta, milliseid meetmeid võib EL võtta dumpinguhinnaga impordi vastu, kui sageli ta sekkub ja kuidas ELi dumpinguvastast poliitikat parandatakse.
EL saab ennast ebaausate kaubandustavade vastu kaitsta mitmesuguste meetmetega alates kaebuse esitamisest Maailma Kaubandusorganisatsioonile (WTO) kuni täiemõõdulise kaubandussõjani.
Euroopa Parlamendi liikmed võtsid 14. veebruaril vastu ettepaneku luua õiguslik raamistik ELi tehtavate välismaiste otseinvesteeringute taustauuringuteks.
Kaubandussõjad ei mõju hästi ärile, kuid sellest hoolimata rakendavad riigid terviseohu ja ebaausa konkurentsi vastu erinevaid piiranguid. Teisipäeval, 21. jaanuaril, on rahvusvahelise kaubanduse komisjonis hääletusel ELi meetmete kiirem rakendamine dumpingu ja ebaausa subsideerimise vastu. Teeme siinkohal ülevaate mõnest varasemast kaubandustülist.
Pidevalt areneva rahvusvahelise kaubanduse toel tekib juurde töökohti ja jõukust, kuid samal ajal võib globaliseerumise tõttu kaotsi minna piirkondade eripära.