Tasuta reisipassid aitavad noortel Euroopat avastada 

 
 

Jaga seda lehte: 

Noortel on taaskord võimalik taotleda tasuta reisipasse. Euroopa Parlamendi toetatud DiscoverEU algatuse taotlusvoor on avatud 7-28 november.

Alice ja Lisi reisisid eelmisel suvel, tänu DiscoverEU algatusele, koos Euroopas. Foto autor: @lisi_meets_world Instagramis  

Tänu parlamendiliikmete toetusele, on alates 2018. aasta juunist 50 000 18-aastast noort nautinud ELis tasuta reisimise võimalust. Lisaks annab DiscoverEU veel 20 000 noorele võimaluse Euroopat avastada. Programmi tutvustati esmalt Euroopa Parlamendi noorteüritusel (EYE) 2014. aastal

Kuidas see toimib

Vähemalt 20 00 noort inimest saavad võimaluse reisida Euroopa rongidega 1. aprillist 31.oktoobrini 2020. Kõik Euroopa kodanikud, kes on sündinud 1. jaanuar 2001 kuni 31.detsember 2001 saavad kandideerida 7. novembrist 2019 kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi) kuni 28. novembrini 2019 kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi). Kandidaadid peavad vastama vastusevariantidega küsimustikule.

Osalised saavad 30 päeva jooksul reisida vähemalt ühte Euroopa riiki. Reisimine toimub põhiliselt rongiga, aga laialdase juurdepääsu tagamiseks on võimalik reisida ka bussi ja laevaga. Lennud on lubatud eriolukordades - juhul kui ükski teine transport ei ole võimalik. Näiteks kui noored tulevad kaugetest ja äärepoolseimatest piirkondadest.

Piiratud liikumisvõime ja/või erivajadustega osalejatel võidakse katta mõningad erivajadustega seotud kulud (kaasasolev isik, nägemispuudega osaleja juhtkoer jne).

Rohkem infot kättesaadav Euroopa Noorteportaali kodulehel.

Parlamendi toetus

Parlament on olnud 18- aastastele noortele tasuta rongipiletite jagamise toetaja, võttes vastu kolm resolutsiooni, mis seda algatust toetavad.

Parlamendiliikmed on kindlad, et initsiatiiv aitab noortel kogeda mitmekesist Euroopat, teineteist paremini mõista ja õppida rohkem Euroopa kohta. Julgustades noori Euroopas reisima ja seeläbi kohtudes inimestega teistest Euroopa riikidest - edendab see noorte hulgas Euroopa identiteeti ja tugevdab ühiseid ELi väärtusi.