Filmiauhinna LUX kolm finalisti toovad kinolinale tugevad naispeategelased 

 
 
2018_LFP Official competition_Web img_1618x1080px.jpg  

2018. aasta filmiauhinnale LUX kandideerivad kolm filmi on „Styx“, „The Other Side of Everything“ ja „Woman at War“.

Selle aasta filmiauhinna LUX kandidaatide nimekiri tehti teatavaks 24. juulil Roomas „Giornate degli autori“ pressikonverentsil. Euroopa Parlamendi 12. iga-aastase filmiauhinna kolm finalisti on:


  • „Druga strana svega“ („The Other Side of Everything“), režissöör Mila Turajlić (Serbia, Prantsusmaa, Katar)
  • „Kona fer í stríð“ („Woman at War“), režissöör Benedikt Erlingsson (Island, Prantsusmaa, Ukraina)
  • „Styx“, režissöör Wolfgang Fischer (Saksamaa, Austria)

„Druga strana svega“ („The Other Side of Everything“) on Serbia režissööri Mira Turajlići dokumentaalfilm, mis teeb sissevaate terve riigi ajalukku ning ühiskonna võitlusesse natsionalismi vastu ja demokraatia nimel. Serbia perekonna kroonikast kujuneb sütitav portree ühest aktivistist suurte rahutuste ajal. Otsitakse vastust küsimusele, kas igal põlvkonnal lasub vastutus võidelda oma tuleviku eest.


„Kona fer í stríð“ („Woman at War“) on Islandi režissööri Benedikt Erlingssoni lustakas, leidlik, energiline ja feministlik saaga naisest, kes töötab muusikaõpetajana ja elab topeltelu kirgliku keskkonnaaktivistina. Hakates planeerima oma seni kõige julgemat ettevõtmist, saab peategelane teada, et tema taotlus adopteerida laps on lõpuks heaks kiidetud ja teda ootab Ukrainas väike tüdruk.


„Styx“ on Austria režissööri Wolfgang Fischeri film, mis esmapilgul paistab olevat tõsieluline, kuid on tegelikult meisterlikult loodud allegooria meie polariseerunud maailmast ja vastandlikest tunnetest pagulaskriisi suhtes. Peategelane purjetab üksi oma unistuste puhkusereisile. Atlandi ookeanil satub ta tormi, mille vaibumise järel on tema lähedale triivinud laev täis hädasti abi vajavaid inimesi. Ta saab rannikuvalvelt raadio teel juhised, et ta olukorda kuidagi ei sekkuks, kuna tal on abistamiseks napp varustus. See läheb aga vastuollu tema sotsiaalse vastutustundega. Kas ta purjetab muretult edasi ja jätab nad uppuma?


Euroopa filmid kinodes üle Euroopa


Filmid jõuavad mõnedesse Euroopa kinodesse paari järgmise nädala jooksul, kuid kõige parem võimalus neid vaadata on sügisel toimuvatel LUXi filmipäevadel. Tänu Euroopa Parlamendi toetusele saavad need kolm filmi subtiitrid ELi 24 ametlikus keeles ning neid näidatakse paljudes Euroopa linnades ja mitmel festivalil.

Võidufilmi valivad Euroopa Parlamendi liikmed ja see kuulutatakse välja 14. novembril Strasbourgis toimuval täiskogu istungil, millel osalevad filmide režissöörid.

 

Lisateabe saamiseks võtke ühendust pressiametnik Cornelia Gusaga:
telefon (+32) 2 28 32601 (Brüssel) või (+33) 3 881 73784 (Strasbourg)
cornelia.gusa@ep.europa.eu

Infographic on Lux Prize