Rahvusvaheline naistepäev 2021: naised esirinnas võitluses Covid-19 pandeemiaga 

 
 
Rahvusvaheline naistepäev 2021  

Tänavu aasta rahvusvahelise naistepäeva tähistamiseks soovib Euroopa Parlament rõhutada naiste olulist panust Covid-19 kriisiga võitlemisel.

Tervishoiutöötajate hulgas domineerivad naised, mistõttu on nemad ka koroonaviiruse pandeemia vastases võitluses esirinnas. Paljusid on tabanud ka tagasilöögid, kuna ebakindel olukord ja keerukad töötingimused on põhjustanud nii tööpositsioonide kadumise kui ka nende muutumise. Lisaks sellel on kasvanud perevägivallaga kaasnevad riskid ja naiste sotsiaalne haavatavus. Euroopa Parlament soovib juhtida tähelepanu selliste ebavõrdsuste kaotamisele.

8. märtsil tähistab parlament oma täiskogu istungjärgul rahvusvahelist naistepäeva. Videosõnumi edastab Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern.

Loe lähemalt parlamendi võitlusest soolise võrdõiguslikkuse eest.

Naised võitluses Covid-19 pandeemiaga

Teadlikkuse suurendamiseks naiste olukorrast kriisi ajal tähistab EP naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon 2021. aasta rahvusvahelist naistepäeva parlamentidevahelise kohtumisega „Me oleme tugevad: naised juhtimas võitlust Covid-19 vastu”, mis toimus 4. märtsil.

Avakõne peavad Euroopa Parlamendi president David Sassoli ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning üritust juhib naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuseesimees Evelyn Regner. Teiste osalejate seas on veel Euroopa Komisjoni soolise võrdõiguslikkuse volinik Helena Dalli ja Kreeka president Ekaterini Sakelaropoulou.

„Naised rindel ja kriisireguleerimisest saadud õppetunnid“ paneelis jagavad naispoliitikud, silmapaistvad tervishoiutöötajad ja soolise võrdõiguslikkuse eksperdid Euroopa Parlamendi liikmetega parimaid tavasid ja isiklikke kogemusi naiste mõjuvõimu suurendamisest ja olulisusest kriiside ajal.

Liitu meiega sotsiaalmeedia vahendusel

8. märtsil toimub otseülekanne Facebooki vahendusel, kus naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni juht Evelyn Regner vastab küsimustele soolise võrdõiguslikkuse praeguse olukorra kohta Euroopa Liidus ning kuidas on pandeemia naiste olukorda raskendanud.

Vaata järgi ürituse otseülekannet 8. märtstil.

Evelyn Regner kohtub Instagrami vahendusel tuntud Poola suunamudija Anja Rubikuga, et arutada naiste seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste üle ning jagada parlamendi seisukohti seoses abordikeeluga Poolas.

Vaata järgi ürituse otseülekannet 8. märtsil.

Jälgi üritusi sotsiaalmeedias 
  • #IWD2021EP  
  • #IWD2021 
  • #InternationalWomensDay