Jordaania kuningas Abdullah II pöördus parlamendiliikmete poole  

 
 
Jordaania kuningas Abdullah II parlamendis kõnelemas  

Jordaania kuningas pidas kolmapäeval, 15. jaanuaril Strasbourgis parlamendiliikmetele kõne, milles ta rõhutas Lähis-Idas rahu hoidmise olulisust.

„See, mis juhtub Lähis-Idas, annab endast märku ka ülejäänud maailmas,” ütles Abdullah II ibn Al-Hussein, kõneledes Lähis-Ida stabiilsuse olulisusest ja konflikti potentsiaalsetest kohutavatest tagajärgedest piirkonnale. See oli tema kuues külastus Euroopa Parlamenti, millele eelnesid külastused aastatel 2002, 2007, 2012, 2013 ja 2015.

Ta mainis ka Iisraeli ja Palestiina konflikti, hiljutisi pingeid Iraani ja Ameerika Ühendriikide vahel, Süüria kriisi, ning olukorda Liibüas, samuti piirkonnas noortele pakutava lootuse ja võimaluste olulisust.

„Minu isa, kadunud kuningas Hussein, õpetas mulle, et rahu tegemine on alati raskem, aga kõrgem tee. Ja rasket teed on kõige parem kõndida koos sõpradega. Sõbrad, nagu teie ja Euroopa inimesed - koos saame me püüelda tuleviku poole, mida meie kodanikud soovivad ja mida nemad, ja kogu maailma väärivad,” lausus ta.

Kuningas Abdullah’ile vastates, sõnas Euroopa Parlamendi president David Sassoli: „Ma arvan, et aasta alguses toimunud sündmused rõhutavad selle töö olulisust, mida me peame veel koos tegema.”