Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 Eesti vooru võitis projekt "The Rolling Citizens" 

Pressiteade 
 
 
Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 Eesti vooru võitis projekt "The Rolling Citizens"  

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 rahvusliku vooru võitja Eestis on MTÜ Headest projekt nimega "The Rolling Citizens", mis kaasas 50 noort seitsmest Euroopa riigist. Kolm Euroopa parimat noorteprojekti kuulutatakse välja 27. mail.

Projekt "The Rolling Citizens" tõi kokku noored seitsmest erinevast Euroopa riigist: Eestist, Tšehhist, Saksamaalt, Portugalist, Hispaaniast, Itaaliast ning Iirimaalt. Projekti eesmärk oli panna noored mõtlema kodaniku õiguste ja kohustuste üle. Seda tehti  lühifilmide kaudu. Noored läbisid kogu filmitegemise protsessi, teema valimisest kuni filmimise ning filmi toimetamiseni. Valminud üheksa filmi aitasid noortel paremini mõista kodanikuks olemist laiemalt ning aitasid omandada projekti juhtimise alaseid teadmisi ja oskusi.


Eesti žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Siiri Oviir (ALDE), Vilja Savisaar-Toomast (ALDE), Tunne Kelam (EPP) ning Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja.


Rahvusliku vooru võitnud projekt esitatakse Euroopa auhinnakomisjonile, kes valib aprillis välja kolm parimat projekti.


Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga tunnustatakse projekte, millega parandatakse üksteisemõistmist ning mis toetavad euroopalikke väärtusi.


Auhinda annavad välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus. Kolm parimat võiduprojekti saavad autasuks 5000, 3000 ja 2000 eurot ning võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis. Samuti kutsutakse  rahvusliku vooru võitjad auhinnatseremooniale, mis toimub 27. mail 2014 Aachenis, Saksamaal.