Jaga seda lehte: 

Horvaatia peaminister Andrej Plenković  

Horvaatia peaminister Andrej Plenković oli teine ELi valitsusjuhtidest, kes võttis osa sel aastal toimuvatest aruteludest saadikutega Euroopa tuleviku teemal.

Teisipäeval toimunud arutelul ütles peaminister  Plenković: “Oma teekonnal peame vaatama edasi, mitte tagasi.. Horvaatia astus ELi, et jätkata ELi projekti ehitamist ja arendamist meie partneritega - selleks, et luua tulevik, mis põhineb võrdsusel - võrdsusel riikide ja kodanike vahel ning võrdsetel võimalustel“.

 

Esitades oma nägemuse Euroopa tulevikust rõhutas peaminister, et “solidaarsus peab jätkuvalt olema nurgakiviks meie tegudes. Saame edasi liikuda vaid juhul kui tegutseme koos.”

 

Peaminister Plenković rõhutas samuti, et EL vajab, et kõik liikmesriigid liiguksid edasi võrdselt. Kõik kodanikud  peaksid tundma EList tulenevat kasu, et tagada, et nad võtavad aktiivselt osa ELi ülesehitamisest. EL peab investeerima haridusse, kultuuri ja teadusesse, tagades samas majandusliku stabiilsuse ja kaitstes niiviisi inimesi finantskriiside mõju eest, lisas ta.

Tervitades peaministrit, ütles EP president Antonio Tajani: “Oma kõnes esitas peaminister Plenković positiivse, tulevikku vaatava visiooni Euroopa tulevikust, kus Horvaatia ja EL üheskoos loovad paremini toimiva liidu. Ta tõi välja suurepärased argumendid ELi liikmelisuse toetuseks ja kuidas see on kasu toonud Horvaatiale. Samas viitas ta õigusega mõnedele väljakutsetele nagu julgeolek, rändeküsimused ja noorte tööhõive, millega meil tuleb üheskoos tegeleda.”

 

Videosalvestis arutelust

 

 

Taust

Teisipäeval toimunud arutelu on teine 2018. aastaks planeeritud Euroopa tuleviku teemalistest aruteludest ELi juhtidega.