Euroopa Parlamendi täiskogu mälestab president Sassolit 

Pressiteade 
 
 
Euroopa Parlament mälestab president David Sassolit järgmisel esmaspäeval Strasbourgis toimuval tseremoonial.  

11. jaanuaril lahkus meie seast Euroopa Parlamendi president David Sassoli. Parlament austab tema mälestust järgmisel esmaspäeval Strasbourgis toimuval tseremoonial.

Euroopa Parlamendi president David Sassoli suri täna Itaalias Aviano haiglas, kus ta viibis alates 26. detsembrist. David Sassoli oli Euroopa Parlamendi liige 2009. aastast, 2019. aasta juulis valiti ta parlamendi presidendiks.


Just president Sassoli kehtestas erakorralised meetmed, mis võimaldasid Euroopa Parlamendil täita oma ülesandeid ja tagada ELi aluslepingute järgimine pandeemia ajal. Samuti oli tal oluline roll ELi ambitsioonika pikaajalise eelarve ja tõhusa taastekava väljatöötamisel. Kriisi puhkedes rõhutas president Sassoli parlamendi rolli ühiskonna nõrgemate toetamisel. Tema juhtimisel toetas Euroopa Parlament heategevusorganisatsioone, kes tagasid abivajajate toitlustamise, ning pakkus parlamendi ruumides peavarju vägivalla ohvriks langenud naistele. Et pandeemia ränkadest kogemustest õppida, algatas president parlamendis ulatuslikud konsultatsioonid, mille eesmärk on tugevdada parlamentaarset demokraatiat.


President Sassoli oli pühendunud eurooplane. Mõne nädala eest detsembri Euroopa Ülemkogul peetud kõnes rõhutas ta: „See, mida Euroopa vajab, mida ta kõige enam vajab, on tulevikku suunatud lootuseprojekt. Usun, et selle projekti võti on kolmeosaline: see peab olema uuendusmeelne Euroopa; see peab olema Euroopa, mis kaitseb; ja Euroopa, mis näitab teed.”


Ärasaatmine

President Sassoli mälestustseremoonia toimub esmaspäeval, 17. jaanuaril Euroopa Parlamendi täiskogu istungi avamisel Strasbourgis. Tseremoonial osaleb endine Euroopa Parlamendi saadik ja Itaalia peaminister Enrico Letta.

Roomas saab David Sassoliga hüvasti jätta neljapäeval, 13. jaanuaril kell 10.00-18.00 Campidoglio Sala della Promotecas.

Matusetalitus toimub reedel, 14. jaanuaril kell 12.00 Santa Maria degli Angeli basiilikas.


Euroopa Parlamendi uue presidendi valimine

Vastavalt Euroopa Parlamendi kodukorrale (artikkel 20) täidab kuni uue presidendi valimiseni tema ülesandeid esimene asepresident. Uue presidendi valimised toimuvad järgmisel teisipäeval Strasbourgi täiskogu istungil.