Raspored saslušanja kandidata za povjerenike 

 
 

Podijeli ovu stranicu: 

Saslušanja se održavaju između 30. rujna i 8. listopada  

Parlamentarni odbori procijenit će prikladnost kandidata za povjerenike za predložene pozicije u javnim saslušanjima između 30. rujna i 8. listopada. Pratite uživo.

Konferencija predsjednika (predsjednik Parlamenta Sassoli i predsjednici klubova zastupnika) 19. rujna odobrili su raspored saslušanja.


Raspored (kronološkim redom):


Povjerenik Dodijeljeni portfelj Odgovorni odbor(i) Pridruženi odbor(i)
Ponedjeljak,
30. rujna
14:30 - 17:30 Maroš Šefčovič (Slovačka) Međuinstitucijski odnosi i predviđanja Ustavna pitanja /
Pravna pitanja
Predstavke /
Industrija, istraživanje i energetika
18:30 -21:30 Phil Hogan (Irska) Trgovina Međunarodna trgovina
Mariya Gabriel (Bugarska) Inovacije i mladi Industrija, istraživanje i energetika /
Kultura i obrazovanje
Utorak,
1. listopada
9.00-12.00 Nicolas Schmit (Luksemburg) Radna mjesta Zapošljavanje i socijalna pitanja Ekonomska i monetarna politika
Jutta Urpilainen (Finska) Međunarodna partnerstva Razvoj
14.30-17.30 Janusz Wojciechowski (Poljska) Poljoprivreda Poljoprivreda i ruralni razvoj Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane
Ylva Johansson (Švedska) Unutarnji poslovi Građanske slobode, pravosuđe i unutarnji poslovi
18.30-21.30 László Trócsányi (Mađarska) Susjedstvo i proširenje Vanjski poslovi
Stella Kyriakides (Cipar) Zdravlje Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane Poljoprivreda i ruralni razvoj
Srijeda,
2. listopada
9.00-12.00 Didier Reynders (Belgija) Pravosuđe Građanske slobode, pravosuđe i unutarnji poslovi /
Pravna pitanja
Unutarnje tržište i zaštita potrošača
Rovana Plumb (Rumunjska) Promet Promet i turizam Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane
14.30-17.30 Helena Dalli (Malta) Ravnopravnost Prava žena i jednakost spolova /
Zapošljavanje i socijalna pitanja
Građanske slobode, pravosuđe i unutarnji poslovi
Sylvie Goulard (Francuska) Unutarnje tržište Unutarnje tržište i zaštita potrošača /
Industrija, istraživanje i energetika
Pravna pitanja /
Kultura i obrazovanje
18.30-21.30 Elisa Ferreira (Portugal) Kohezija i reforme Regionalni razvoj Proračuni /
Ekonomska i monetarna politika
Janez Lenarčič (Slovenija) Upravljanje kriznim situacijama Razvoj Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane
Četvrtak,
3. listopada
9.00-12.00 Paolo Gentiloni (Italija) Gospodarstvo Ekonomska i monetarna politika Proračuni /
Zapošljavanje i socijalna pitanja
Kadri Simson (Estonija) Energetika Industrija, istraživanje i energetika Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane
14.30-17.30 Virginijus Sinkevičius (Litva) Okoliš i oceani Ribarstvo /
Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane
Johannes Hahn (Austrija) Proračun i administracija Proračuni /
Proračunski nadzor
Pravna pitanja
18.30-21.30 Margaritis Schinas (Grčka) Zaštita europskog načina života Građanske slobode, pravosuđe i unutarnji poslovi /
Kultura i obrazovanje
Zapošljavanje i socijalna pitanja
Dubravka Šuica (Hrvatska) Demokracija i demografija Ustavna pitanja Zapošljavanje i socijalna pitanja
Ponedjeljak,
7. listopada
14.30-17.30 Věra Jourová (Češka) Vrijednosti i transparentnost Ustavna pitanja /
Građanske slobode, pravosuđe i unutarnji poslovi
Pravna pitanja
Josep Borrell (Španjolska) Novoizabrani visoki predstavnik/potpredsjednik
Snažnija Europa u svijetu
Vanjski poslovi
Utorak,
8. listopada
9.00-12.00 Valdis Dombrovskis (Latvija) Financijske usluge Ekonomska i monetarna politika /
Zapošljavanje i socijalna pitanja
Proračuni
14.30-17.30 Margrethe Vestager (Danska) Tržišno natjecanje Industrija, istraživanje i energetika /
Unutarnje tržište i zaštita potrošača /
Ekonomska i monetarna politika
Pravna pitanja
18.30-21.30 Frans Timmermans (Nizozemska) Europski zeleni plan Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane Industrija, istraživanje i energetika /
Promet i turizam
Četvrtak,
14. studenog
8.00-11.00 Olivér Várhelyi (Mađarska) Susjedstvo i proširenje Vanjski poslovi
13.00-16.00 Thierry Breton (Francuska) Unutarnje tržište Unutarnje tržište i zaštita potrošača /
Industrija, istraživanje i energetika
Kultura i obrazovanje /
Pravna pitanja
13.00-16.00 Adina-Ioana Vălean (Rumunjska) Promet Promet i turizam Okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane


Predsjednica Komisije, Ursula von der Leyen, objavila je portfelj za predloženi Kolegij povjerenika 10. rujna. Zastupnica Dubravka Šuica predložena je za potpredsjednicu Komisije za demokraciju i demografiju.


Kandidate su u dogovoru odabrali predsjednica Komisije i države članice. Kvalifikacije svakog od njih bit će procijenjene od strane parlamentarnih odbora zaduženih za predloženi portfelj, prije nego Parlament glasa o Komisiji u cijelosti.


Zastupnici će procijeniti prikladnost kandidata za predložene pozicije i njihovu spremnost za rješavanje pitanja koja su važna građanima i provedbu programa koji je von der Leyen predstavila Parlamentu u srpnju. Svako saslušanje traje tri sata i prenosi se uživo.


Idući koraci


Nakon saslušanja, odbori pripremaju izvještaje o kandidatima, a Parlament treba glasati o sastavu nove Komisije u cijelosti.


Više o postupku u našoj infografici.