
Megerősíti a fogyasztók jogait az EP, legyen szó kézzelfogható vagy digitális termékek online és offline vásárlásáról. Az új szabályokat március 26-án fogadták el a képviselők.
Megerősíti a fogyasztók jogait az EP, legyen szó kézzelfogható vagy digitális termékek online és offline vásárlásáról. Az új szabályokat március 26-án fogadták el a képviselők.
Új uniós szintű szabályozás jön a közösségi finanszírozásra vonatkozóan, amely elősegíti, hogy a start-upok és induló vállalkozások pénzügyi támogatása ne álljon meg a határokon.
Mivel az EU-n belüli vásárláskor egyre kevésbé számítanak a határok, jó, ha tudjuk, hogyan védhetjük meg magunkat vásárlás közben.
Egyre több online kereskedő használja ki a koronavírussal kapcsolatos aggodalmakat és kínál nem létező csodaszereket, nagyon magas áron. Összeszedtük a leggyakoribb visszaélési módokat.
A kiberbűnözés egyre nagyobb problémákat okoz az online térben. Az alábbiakban tippeket olvashat arról, hogyan védheti meg magát.
Hamarosan olcsóbbak lesznek a hívások az EU-ban, és a telefontársaságok is profitálhatnak az új szabályokból, amelyek a hálózati infrastruktúra hosszú távú fejlesztésére vonatkoznak.
Jó hír az online vásárlóknak: 2018. december 3-án eltörli az EU a területi alapú korlátozást, így könnyebb lesz beszerezni valamit egy másik országban lévő cégtől az interneten.
Idén negyed évszázada, hogy létrehozták az EU történelmének egyik legkiemelkedőbb vívmányát: az egységes piacot. Összefoglaltuk, hogy mit érdemes tudni róla.
Az EP-képviselők Frances Haugennel, a Facebook volt alkalmazottjával egyeztettek a káros technológiai gyakorlatokról.
A gyerekek közül sokan minden egyes nap órákat töltenek az interneten, így könnyen beleütközhetnek olyan erőszakos tartalmakba, amelyeket nem kellene látniuk. A Parlament kulturális szakbizottsága kedden fogadta el az audiovizuális médiaszolgáltatásokra vonatkozó irányelv frissítését, amelyben prioritásként kezeli a gyermekek védelmét. Hogyan lehet megvédeni őket online? Videónkban bemutatjuk a képviselők javaslatait.
Utazás, vásárlás, tévézés, internetezés és telefonálás EU-szerte határok, vagy többletköltségek nélkül: ez a digitális egységes piac megteremtésének célja és ezért dolgozik az EP.
315 millió európai használja az internetet nap mint nap. Annak érdekében, hogy a digitális kor kínálta lehetőségeket minél teljesebben ki lehessen haszálni, a Bizottság stratégiát dolgozott ki a digitális egységes piac megteremtésére, amelyet 2015 májusában ismertetett az EP-ben. Ezt követően a Parlament és a Tanács megállapodást kötöttek a roaming díjak 2017 közepére történő megszüntetéséről. A szerdai plenáris ülésen az EP-képviselők a Bizottság e-kereskedelmet ösztönző javaslatáról vitáznak.
A mesterséges intelligencia és az automatizált döntéshozatali rendszerek számos előnyük mellett kockázatokat is rejtenek. Az EP a veszélyeik felmérését és megoldások kidolgozását kéri.
Április 1-jével az új EU-s szabályoknak köszönhetően egy másik uniós országból is elérhetjük majd az online tartalmakat, amelyekre otthon előfizettünk.
A képviselők azt szeretnék, ha egyszerűbb lenne regisztrálni a .eu domain nevet és egyre több vállalat használná azt.
Hogyan lehet felszámolni az akadályokat a digitális gazdaság fejlődésének útjából? Ez volt a téma május 19-én az EP-ben, amikor a képviselők Andrus Ansip európai bizottsági alelnökkel vitatták meg az európai digitális belső piac kiépítésének terveit. Az Európai Bizottság május 6-án ismertette az erről szóló stratégiát, amire most az EP szakbizottságai készítenek választ. A digitális egységes piaccal június 25–26-án az uniós csúcson is foglalkoznak az állam- és kormányfők.
Meg kellene engedni, hogy bárki szabadon készíthessen és közzétehessen képeket középületekről külön engedély nélkül? Ez az úgynevezett panorámaszabadság, amely már számos uniós országban engedélyezett. A július 9-i plenáris ülésen az EP-képviselők arról vitáznak, szükséges-e uniós szinten szabályozni, illetve hogyan érinti a szerzői jogok területét. Két, ellentétes véleményen lévő EP-képviselőt kérdeztünk a témáról.
Az EP ipari szakbizottsága jóváhagyta szerdán azt a Parlament és a tagállamok képviselői között létrejött előzetes megállapodást, amely 2017-re megszüntetné a roaming díjakat. A díjaknak már jövő évtől csökkenniük kell, 2017. június 15-ét követően pedig már ugyanazt az árat fizetjük, ha hazatelefonálunk, vagy online nézzük a meccset külföldön, mintha otthon tennénk ugyanezt.
2017 júniusától az Unión belül megszűnnek a külföldi mobiltelefon-használatra kivetett barangolási (roaming) díjak azt követően, hogy kedden a Parlament megszavazta az új távközlési csomagot. Ugyanebben a csomagban az internet-hozzáféréshez való joggal kapcsolatos egyértelmű szabályokat is lefektették.
Alapvető fontosságú, hogy az internetes szolgáltatók azonos módon ítéljék meg az online elérhető tartalmakat és weboldalakat, a netsemlegesség mégis kétségkívül a digitális kor egyik legnagyobb kihívása. Két év tárgyalás után idén júniusban az EP és a tagállamok képviselői megegyeztek a távközlésre vonatkozó szabályok reformjáról, így az EP-képviselők az október 27-i plenáris ülésen vitáznak és szavaznak a Parlament erre vonatkozó jogszabálytervezetéről. Mit jelent pontosan a netsemlegesség?