
Hogyan lép fel az EU és az Európai Parlament a klímaváltozás ellen? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Hogyan lép fel az EU és az Európai Parlament a klímaváltozás ellen? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Az európai zöld megállapodás az EU válasza a folyamatban lévő klímaválságra. Hogyan képzelik el a képviselők a klímasemleges Európa felé vezető utat?
Az EU az európai klímarendeletben vállalja, hogy a 2050-re eléri a karbonsemlegességet. Mit jelent ez a gyakorlatban?
Klímasemlegesség, tiszta energia, körkörös gazdaság - összefoglaltuk, miről szól a 2030-ig tartó uniós környezetvédelmi cselekvési program és mit kell tenni a célok eléréséhez.
Az ENSZ klímakonferenciája (COP26) előtt az EU jogilag kötelező érvényűvé tette hosszú távú klímacéljait, köztük a klímasemlegesség elérését 2050-ig.
A képviselők új uniós törvényt akarnak, amely biztosíthatja a vállalatok elszámoltathatóságát, ha cselekedeteik kárt okoznak az embereknek, vagy a bolygónak. További információ videónkban!
Összefoglaltuk, hogy az „Irány az 55%!” csomag részeként milyen intézkedéseket hoz az Európai Unió a kibocsátás csökkentésére irányuló célok eléréséért.
Az EU kibocsátás-kereskedelmi rendszerének (ETS) célja az iparban keletkező üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése és a klímaváltozás megfékezése.
A közös kötelezettségvállalási rendelet nemzeti célkitűzéseket határoz meg az üvegházhatású gázok csökkentésére, hogy az EU elérje a klímasemlegességi célokat 2050-re.
Az EU bevezette az ambiciózus, importárukra vonatkozó kibocsátási-díjat, hogy a vállalatok ne tudják megkerülni a normákat azzal, hogy az EU-n kívülre helyezik át telephelyüket.
Összefoglaltuk, hogyan dolgozik az EU az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésén.
A szén-dioxid csupán egyike az üvegházhatású gázoknak. Részletek a globális felmelegedést okozó hatásukról, és arról, mekkora részük van az EU-kibocsátásban.
Az EU-ban 2035-től eladott új személygépkocsik és kisteherautók nem lehetnek szén-dioxid-kibocsátók. De mit jelent ez a gyakorlatban? Összeszedtük a leggyakoribb kérdéseket és válaszokat.
A közúti közlekedési ágazat klímasemlegessége érdekében az EU 2035-től betiltja a belső égésű motorral hajtott új személygépkocsik és kisteherautók értékesítését.
Összefoglaltuk, milyen alternatív üzemanyagok érhetők el a személygépkocsik számára és az EU milyen intézkedéseket tesz, hogy a kibocsátás-csökkentés érdekében népszerűsítse a használatukat.
Miközben az EU célja, hogy 2050-re elérje a karbonsemlegességet a repülőgépek és hajók kibocsátása emelkedik. Összefoglaltuk a kibocsátás csökkentését célzó uniós fellépéseket.
Összefoglaltuk milyen előnyei vannak a hidrogénenergiának, és hogyan szeretné az EU a lehető legtöbbet kihozni ebből az alternatív üzemanyagból a zöld átmenet érdekében.
Összefoglaltuk, miképpen szeretné növelni az EU a megújuló energiaforrások felhasználását és csökkenteni az ágazat szén-dioxid-kibocsátását.
Az energiatakarékosság kulcsfontosságú a klímaváltozás elleni küzdelemben és az energiafüggőség csökkentésében. Összefoglaltuk, mit tesznek az EP-képviselők a fogyasztás csökkentéséért.
Azért, hogy az EU elérje ambiciózus kibocsátáscsökkentési céljait, a Parlament azon dolgozik, hogy gyorsítsa a zöldebb alternatívák, például a megújuló energia felhasználását.
Az erdők semlegesítik a szén-dioxidot, így kulcsszerepük van a klímaváltozás elleni harcban. Infografikánkon bemutatjuk, hogyan használná az EU az erdőket a CO2-kibocsátás ellensúlyozására.
Összefoglaltuk mi okozza az erdőirtást, és az új uniós jogszabályok hogyan korlátozzák az erdőirtott területeken előállított termékek behozatalát.
Az erdők védelme és a fenntartható erőgazdálkodás kialakítása kulcsfontosságú része az éghajlatváltozás elleni küzdelemnek. Összefoglaltuk, mit javasol az EP.
Hogyan akarja Európa az éghajlatváltozás elleni küzdelemre irányuló projekteket finanszírozni és a zöld gazdaságra való átállás által leginkább érintett régiókat támogatni?
Az áttérés a karbonsemleges gazdaságra hatalmas változást és kihívást jelent számos iparág és régió számára az EU-ban. Ehhez nyújt segítséget a Méltányos Átállást Támogató Alap.
Közös osztályozási rendszert vezet be az EU, amely meghatározza, mely gazdasági tevékenységek számítanak fenntarthatónak, és járulhatnak hozzá így Európa klímacéljainak eléréséhez.
Az uniós finanszírozás segíti a régiókat a Covid-válságból való kilábalásban, miközben csökkenti az egyenlőtlenségeket és munkahelyeket teremt.
Az EU igazságos energiaátmenetet akar. Részletek arról, hogyan segítene a Szociális Klímaalap azoknak, akik leginkább ki vannak téve az energiaszegénységnek.
A kevésbé szennyező gazdaságra való átállás jelentős beruházásokat igényel. Az EU vonzóbbá tenné ezeket a magánbefektetők számára is.
Megmutatjuk, mely EU-s országok bocsátják ki a legtöbb üvegházhatású gázt, és milyen mértékben sikerült a tagállamoknak csökkenteniük a kibocsátásukat.
Az Európai Unió mely tagállamai és iparágai bocsátják ki a legtöbb üvegházhatású gázt, és mely országok a világ legnagyobb légszennyezői? Infografikánkon bemutatjuk a főbb tudnivalókat.
Sokat halljuk, hogy a klímaváltozás káros hatással van nemcsak a környezetre, de az emberi szervezetre és a gazdaságra is. Milyen változásokat idéz elő pontosan Európa különböző tájain?
Az EU túllépte az üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkentésének 2020-as céljait. Infografikán foglaltuk össze a legfontosabb részleteket.
Mennyi szén-dioxidot bocsátanak ki az autók? Hogyan csökkentené ezt az EU? Az elektromos autók valóban környezetkímélőbb megoldást jelentenek? Infografikán mutatjuk a válaszokat.
A légi közlekedésből és a hajózásból származó károsanyag-kibocsátás mértéke drasztikusan megnőtt az elmúlt három évtizedben. Mutatjuk a részleteket infografikán.
Az elmúlt ötven évben számos nemzetközi egyezmény született a klímaváltozással kapcsolatos problémák kezelésére. Interaktív infografikán mutatjuk be a tárgyalások legfontosabb állomásait.