
Az Európa jövőjéről szóló konferencia plenáris ülése az április 29-30-i záróülésén 49 javaslatot fogadott el, több mint 300 változtatási intézkedéssel.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia plenáris ülése az április 29-30-i záróülésén 49 javaslatot fogadott el, több mint 300 változtatási intézkedéssel.
A konferencia zárójelentésének kézhezvételekor az Uniós intézmények elnökei ígéretet tettek arra, hogy figyelembe veszik a civilek elképzeléseit a jövő Uniójával kapcsolatban.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia minden európai polgárnak lehetőséget biztosít, hogy részt vegyen az EU jövőjének alakításában. Hogyan? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
A civilek egész Európából megosztották véleményüket és elképzeléseiket arról, hogyan lehetne az EU-t jobb hellyé tenni. Részletek videónkban!
Az Európa jövőjéről szóló konferencia középpontjában a polgárok javaslatai állnak arról, hogy mire kellene fókuszálnia és milyen irányba kellene változnia az EU-nak.
Kérdésekkel, várakozásokkal és változásra szólító hangokkal indult az Európa jövőjéről szóló konferencia alakuló plenáris ülése június 19-én. Részletek videónkban!
Az Európa jövőjéről szóló konferencián minden európai polgár elmondhatja véleményét. Összegyűjtöttük kapcsolódó promóciós anyagainkat.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia hivatalos megnyitó ünnepségére május 9-én, az Európai Parlament strasbourgi épületében került sor.
A többnyelvű digitális platform elindítása után a konferencia végrehajtó testülete a május 9-i élő és online részvétel mellett megrendezendő nyitóesemény szervezésével folytatta munkáját.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia hétfőn bemutatott központi digitális platformján minden európai kiveheti a részét az Unió jövőjének formálásából.
Az uniós intézmények kinyitják „virtuális” kapuikat és várják azokat, akik többet szeretnének megtudni az Európai Unióról és annak tevékenységéről.
Szervezzen eseményeket Európa-szerte, ossza meg véleményét az EU-ról és vitázzon másokkal a Konferencia Európa jövőjéről új, digitális platformján.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia második plenáris ülésén meghallgatták a fiatalokat és számba vették az esemény eddigi haladását.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia január 21-22-ei plenáris ülésén a civilek demokráciával, jogállamisággal, környezetvédelemmel és egészségüggyel kapcsolatos elképzeléseit vitatták meg.
A következő hónapokban több alkalommal is üléseznek a polgári vitacsoportok, hogy megvitassák az EU jövőjét és a polgárok ötletei nyomán ajánlásokat fogalmazzanak meg.
Két korábbi találkozó után a polgári vitacsoportok most arra készülnek, hogy formába öntsék és bemutassák ajánlásaikat arról, hogyan kellene változnia az EU-nak.
A decemberi, Firenzében tartott ülésen javaslatokat fogalmaztak meg az uniós értékek tiszteletben tartása, a demokrácia megerősítése és a diszkrimináció leküzdése témájában.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia plenáris ülését április 8-9-én tartották Strasbourgban, ahol továbbfejlesztették a konferencia munkacsoportjainak javaslatait.
A migráció kezelésére és az EU nemzetközi erősítésére vonatkozóan 40 ajánlást fogalmaztott meg az európai polgári vitacsoport Maastrichtban február 11 és 13 között.
A Varsóban január 9-én tartott fórumon a polgárok az egészségügy javításáról, a klímaváltozás elleni küzdelemről és a környezet védelméről vitáztak és fogalmaztak meg javaslatokat.
Október 15-17 között Strasbourgban, az EP-ben találkoztak a civilek, hogy az Egyesült Államokkal és Kínával fenntartott kapcsolatokról és Európa migrációs politikájáról is egyeztessenek.
Az európai polgári vitacsoport első ülését szeptember 17-19 között tartották Strasbourgban, ahol gazdasági kérdések, oktatás, kultúra és a digitális átállás is napirenden volt.
Kétszáz európai gyűlt össze Strasbourgban szeptember 24-26 között az Európa jövőjéről szóló konferencia 2. polgári vitacsoportjának ülésén. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
A 3. polgári vitacsoport tagjai október 1–3-án találkoztak, hogy az éghajlatváltozás elleni küzdelemről, a környezet és az egészségügy javításáról beszélgessenek.
Az Európa jövőjéről szóló konferencia végrehajtó testülete szerdán döntött az európaiakat a vitába bevonó digitális platform elindításáról és folytatta a felkészülést a nyitó eseményre.
Az Európai Parlament,a Bizottság és a Tanács vezetői közös nyilatkozatot írtak alá az Európa jövőjéről szóló konferenciáról, ahol tabuk nélkül vitatható meg, milyen legyen a holnap Európája.