
Az egyszeri fogyasztásra épülő gazdasági modell környezetszennyező és pazarló, az EU ehelyett a körkörös gazdaság megvalósítására törekszik. Videónkban mutatjuk, mit is jelent ez pontosan.
Az egyszeri fogyasztásra épülő gazdasági modell környezetszennyező és pazarló, az EU ehelyett a körkörös gazdaság megvalósítására törekszik. Videónkban mutatjuk, mit is jelent ez pontosan.
Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat az EU körkörös gazdasággal kapcsolatos cselekvési tervéről és az EP-képviselők lépéseiről a hulladékcsökkentés és a fenntarthatóság érdekében.
A ruhák, cipők és háztartási textíliák is felelősek a vízszennyezésért, az üvegházhatásúgáz-kibocsátásáért és a hulladéklerakókért. Infografikánkon mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Az e-hulladék a leggyorsabban növekvő hulladéktípus az EU-ban, amelynek kevesebb mint 40%-át hasznosítják újra. Infografikán mutatjuk a fontosabb tényeket és adatokat.
Az EP-képviselők egy sor új intézkedést javasolnak, amelyek a termékek javítását ösztönözné az eldobásuk helyett. A fenntartható fogyasztás mindannyiunk érdeke.
Az újrahasznosítás ösztönzésére új hulladékkezelési szabályokat hoz az EU. Infografikánkon mutatjuk be, az európai háztartások mennyi hulladékot termelnek, és mi történik velük azután.
Az EP megnövelné a használati tárgyak, például a mobiltelefonok élettartamát, ehhez pedig környezetbarát terméktervezésre és könnyen cserélhető alkatrészekre van szükség.
A szerdán megszavazott jogszabálycsomagban az EU ambiciózus vállalásokat tesz, hogy növelje az újrahasznosítást és visszaszorítsa a hulladékok lerakását.
A Parlament tartóssági kritériumokat állítana fel a használati tárgyakra, és újak vásárlása helyett a termékek javíttatására ösztönözné a fogyasztókat.
Az EU-ban évente 88 millió tonna, vagyis fejenként 173 kilogramm ételhulladék termelődik, aminek nemcsak gazdasági következményei vannak, de a környezetre is káros. Az Európai Parlament kedden elfogadott állásfoglalásában az ételhulladék mennyiségének komoly csökkentését kéri. Miért jelent ekkora problémát az élelmiszer-pazarlás? Mennyi ételhulladékot termelünk Magyarországon fejenként? Bemutatjuk infografikánkon.
A körkörös gazdaságról szóló jogszabálycsomagjában az EU ambiciózus vállalásokat tesz, hogy növelje az újrahasznosítást és visszaszorítsa a hulladékok lerakását.
Az EU csökkenteni kívánja a műanyaghulladékot. Tudjon meg többet az uniós stratégiáról, az újrahasznosításon át a mikroműanyagok és egyszer használatos műanyagok betiltásáig.
Európában a műanyaghulladék kevesebb, mint egyharmadát hasznosítjuk újra. Infografikánkon összefoglaltuk a legfontosabb tényeket és adatokat a folyamattal kapcsolatban.
Honnan származnak a mikroműanyagok, milyen káros hatásuk lehet ránk és a környezetünkre, és hogyan dolgozik az EU a probléma megoldásán? Összeszedtük a fontosabb tudnivalókat.
Infografikánkban foglaltuk össze a legfontosabb tudnivalókat a tengeri hulladékról, a szennyezés hatásairól és a műanyaghulladék visszaszorítására tett uniós törekvésekről.
Az európaiak átlagosan évente mintegy 200 műanyag szatyrot használnak, amelyek többsége egyszeri használat után a kukában landol.