Mérföldkövek a nők jogaiért folytatott küzdelemben az EU-ban (videó)
Összegyűjtöttük a legfontosabb mérföldköveket, melyeket az EU megtett a nemek közti egyenlőség eléréséért. A hosszú évek alatt létrejött eredményeket most a világjárvány veszélyezteti.

Az egészségügy, az otthonápolás és a kereskedelem területén dolgozók jelentős többsége nő, akik életére aránytalanul nagy hatást gyakorol a világjárvány.
A Covid19 nőkre gyakorolt hatásairól ide kattintva tudhat meg többet.
A nemek közti egyenlőség alapvető uniós érték, mégis, a mai napig számos esetben jelent kihívást a téma. Az Európai Parlament ezek kezelésére szóltott, különösen mivel a meglévő egyenlőtlenségeket csak súlyosbította a világjárvány.
Az Európai Parlament küzdelméről a nemek közti egyenlőségért ide kattintva tudhat meg többet.
A nemzetközi nőnap közeledtével összegyűjtöttük az EP milyen lépéseket tett a nemek közti egyenlőség javítása érdekében:
- Intézkedések elfogadása a klímaváltozás nőkre gyakorolt hatásainak enyhítésére (2017)
- A szexuális erőszak elleni fellépés a munkahelyeken, nyilvános helyeken, a politikai életben, online és offline (2018)
- Új szabályok elfogadása a munka és a magánélet egyensúlya érdekében és plusz szabadságok a kisgyermekes szülőknek és a súlyos beteg családtagjukat ápolóknak (2019)
- Javaslatok nemek közötti bérszakadék megszüntetésére (2020)
- A női nemi szervek megcsonkításának felszámolása (2020)
- A nők részvételének előmozdítása az IKT-szektorban, valamint intézkedések a nemek közötti digitális szakadék felszámolásáért; a lányok ösztönzése, hogy a természettudományos, technológiai, mérnöki vagy matematikai pályát válasszák (2021)
- Arra szólítja az országokat, hogy ratifikálják a nemi alapú erőszak elleni Isztambuli Egyezményt (2021)
Támogatás és prioritások
A Parlament kéri, hogy a Bizottság és a tagállamok különítsenek el forrásokat, melyek segíthetnek a nőknek a válságból való kilábaláshoz. Emellett arra szólít, hogy a nemek közötti egyenlőség legyen a közelgő Európa jövőjéről szóló konferencia egyik prioritása.
Március 8-án az Európai Parlament plenáris ülésén ünnepli a nemzetközi nőnapot, március 4-én pedig a nőijogi szakbizottság vezeti az „Erősek vagyunk: nők a Covid19 elleni küzdelem élén” című konferenciát..