A biztosjelöltek meghallgatása: elkészült a menetrend 

 
 

Megosztás itt: 

Az uniós országok megnevezték biztosjelöltjeiket, akiknek szeptember 30. és október 8. jözött az EP előtt kell bizonyítaniuk alkalmasságukat. Összeszedtük a meghallgatások időpontját.

A biztosjelölteket az EP szakbizottságai is meghallgatják, mielőtt munkába léphetnének  

Mielőtt az Európai Bizottság munkához láthatna, az EP illetékes szakbizottságai a biztosjelölteknek kijelölt portfóliók szerint minden jelöltet meghallgatnak, majd az EP plenárisa október 23-án szavaz a biztosi testület egészéről. A meghallgatások menetrendjét szeptember 19-én az EP elnöke és a frakciók vezetői hagyták jóvá. Minden találkozó három órás lesz, és élőben lehet követni a honlapunkon.


Biztosjelölt Portfólió Felelős szakbizottság További szakbizottságok
Szeptember 30.
14:30-17:30 Maroš Šefčovič (Szlovákia) Intézményközi kapcsolatok és tervezés AFCO/JURI PETI/ITRE
18:30-21:30 Phil Hogan (Írország) Kereskedelem INTA
Mariya Gabriel (Bulgária) Innováció és ifjúság ITRE/CULT
Október 1.
9:00-12:00 Nicolas Schmit (Luxembourg) Munkahelyteremtés EMPL ECON
Jutta Urpilainen (Finnország) Nemzetközi partnerségek DEVE
14:30-17:30 Janusz Wojciechowski (Lengyelország) Mezőgazdaság AGRI ENVI
Ylva Johansson (Svédország) Belügy LIBE
18:30-21:30
Stella Kyriakides (Ciprus)
Egészségügy ENVI AGRI
Október 2.
9:00-12:00 Didier Reynders (Belgium) Jogérvényesülés LIBE/JURI IMCO
14:30-17:30 Helena Dalli (Málta) Egyenlőség FEMM/EMPL LIBE
Sylvie Goulard (Franciaország) Belső piac IMCO/ITRE JURI/CULT
18.30-21.30 Elisa Ferreira (Portugália) Kohézió és reformok REGI BUDG/ECON
Janez Lenarčič (Szlovénia) Válságkezelés DEVE ENVI
Október 3.
9:00-12:00 Paolo Gentiloni (Olaszország) Gazdaságpolitika ECON BUDG/EMPL
Kadri Simson (Észtország) Energiaügy ITRE ENVI
14:30-17:30 Virginijus Sinkevičius (Litvánia) Környezet és óceánok PECH/ENVI
Johannes Hahn (Ausztria) Költségvetés és igazgatás BUDG/CONT JURI
18:30-21:30 Margaritis Schinas (Görögország) Az európai életmód védelme LIBE/CULT EMPL
Dubravka Šuica (Horvátország) Demokrácia és demográfia AFCO EMPL
Október 7.
14:30-17:30 Věra Jourová (Csehország) Értékek és átláthatóság AFCO/LIBE JURI
Josep Borrell (Spanyolország) Európa globális szerepének erősítése AFET
Október 8.
9:00-12:00 Valdis Dombrovskis (Lettország) Pénzügyi szolgáltatások ECON/EMPL BUDG
14:30-17:30 Margrethe Vestager (Dánia) Versenypolitika ITRE/IMCO/ECON JURI
18:30-21:30 Frans Timmermans (Hollandia) Éghajlatpolitika ENVI

ITRE/TRAN

November 14.
8:00-11:00 Várhelyi Olivér (Magyarország) Szomszédságpolitika és bővítés AFET
13:00-16:00 Thierry Breton (Franciaország) Belső piac IMCO/ITRE
13:00-16:00 Adina-Ioana Vălean (Románia) Közlekedés TRAN


Az Európai Bizottság következő elnöke, Ursula von der Leyen szeptember 10-én jelentette be az új biztosi testület tagjait.A Bizottságba minden uniós ország egy tagot delegál.

Ide kattintva elérhető infografikánk, amelyen bemutatjuk az új Európai Bizottság megválasztásának minden lépcsőjét.