Sesijos apžvalga 
 

Vartotojai bus geriau apsaugoti nuo nesąžiningos prekybos  

Trečiadienį EP spręs, ar atnaujinti ES vartotojų apsaugos taisykles, siekiant užkirsti kelią klaidinančiam reitingavimui elektroninėse prekyvietėse ir dvigubiems kokybės standartams ES.

Elektroninės prekyvietės ir tinklalapiai, tokie kaip „Amazon“, „eBay“, „AirBnb“ ar „Skyscanner“, turės atskleisti pagrindinius pasiūlymų eiliškumo parametrus. Vartotojai turės būti aiškiai informuoti, ar produktus perka iš bendrovės, ar iš privataus asmens – kad žinotų, ko tikėtis nenumatytais atvejais.

Šiomis taisyklėmis, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, taip pat siekiama kovoti su dvigubų kokybės standartų taikymu, pavyzdžiui, kai to paties prekės ženklo gaminiai skirtingose šalyse skiriasi savo sudėtimi ir savybėmis. Praėjus dvejiems metams nuo direktyvos įsigaliojimo Europos Komisija turės iš naujo įvertinti, ar dvigubos kokybės produkcija turėtų būti įrašyta į „juodąjį“ nesąžiningos prekybos praktikos sąrašą.

Ši direktyva iš dalies pakeis keturias galiojančias vartotojų teisių direktyvas: dėl nesąžiningos komercinės praktikos, vartotojų teisių, nesąžiningų sutarties sąlygų ir kainų pateikimo. Ji taip pat yra „Naujojo sandėrio vartotojams“ paketo dalis.


Debatai: 2019-04-16

Balsavimas: 2019-04-17

Procedūra: bendro sprendimo, pirmasis svarstymas