EP narių akiratyje – aiškesnis energijos vartojimo efektyvumo ženklinimas

Liepos 6 dieną europarlamentarai pritarė energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pataisoms, siūlydami per penkerius metus atsisakyti klaidinančio A+, A++ ir A+++ ženklinimo, pakeičiant jį paprastesne A–G skale. Daugiau apie siūlomus pakeitimus ir jų naudą sužinosite pasitelkę vaizdo klipą viršuje.

Energija žmonėms (ir jų buitiniams prietaisams)

Rezoliucijos projekte pažymima, kad gaminio etiketė turi būti aiški ir įskaitoma, joje nurodant prietaiso energijos vartojimo efektyvumo klasę ir sunaudojamų kilovatvalandžių kiekį. Tai leistų vartotojams, prieš įsigyjant norimą prietaisą, priimti informatyvų sprendimą ir prisidėti prie energijos taupymo.


Tikimasi, kad įdiegus pertvarkytą energijos vartojimo efektyvumo skalės A–G ženklinimą bus papildomai sutaupoma tiek energijos, kiek jos kasmet suvartojama visose Baltijos šalyse.


Be to, tai padėtų siekti ES užsibrėžto tikslo – mažiausiai 27 proc. pagerinti energijos vartojimo efektyvumą iki 2030 m. – ir mažinti priklausomybę nuo energijos importo iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Rusijos.


Europos Parlamento patvirtinta pozicija taps EP derybininkų, kurie sieks naująsias taisykles suderinti su ES Taryba, mandatu.


Siūloma, kad dabar egzistuojančią energijos vartojimo efektyvumo skalių įvairovę pakeistų bendra A–G skalė.
Siūloma, kad dabar egzistuojančią energijos vartojimo efektyvumo skalių įvairovę pakeistų bendra A–G skalė.