Kova su mokesčių slėpimu: EP narių rekomendacijos 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Kai kurios ES šalys daro nepakankamai, jog pažabotų mokesčių vengimą ir pinigų plovimą. Tai pažymima EP tyrimo dėl „Panamos popierių“ išvadose.

Gruodžio 13 dieną europarlamentarai patvirtino daugiau kaip 200 rekomendacijų, kurias per pusantrų metų suformulavo EP tyrimo komitetas, vertinęs, ar tinkamai įgyvendinamos ES kovos su pinigų plovimu ir mokesčių vengimu taisyklės. Tarp EP rekomendacijų – viešai prieinami tikrųjų savininkų registrai, veiksminga informatorių apsauga ir griežtesni įstatymai yra būtini kovai su mokesčių vengimu.

Tyrimas pradėtas atsižvelgiant į 2016 m. balandį kilusį „Panamos popierių“ skandalą, kuomet žiniasklaida, remdamasi nutekintais dokumentais, atskleidė informaciją apie daugybės ofšorinių bendrovių steigimą ir jų savininkus, įskaitant aukštus politikus ir kitus žinomus asmenis.

„Kai kurios ES valstybės narės labai nenoriai ir labai lėtai keičia įstatymus, kad galėtume išvengti mokesčių slėpimo bei pinigų plovimo, ir tai yra didelė problema ES, taip pat didelė problema daugumai šalių, kurios nori elgtis kitaip“, – kalbėjo vienas iš tyrimo išvadų rengėjų Jeppe Kofod (Socialistai ir demokratai, Danija).

„Žvelgdami į visus šiuos nutekėjusius dokumentus matome, kad kiekvienu atveju iškyla nauji įmonių pavadinimai ir asmenų vardai, tačiau metodai lieka daugmaž tie patys“, – teigė išvadų bendraautoris Petr Ježek (Liberalai ir demokratai, Čekija).