„LIFE“ programa: ES parama kovoje su klimato kaita 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Sąjunga sutiko skirti 5,4 mlrd. eurų biudžetą „LIFE“ programai. Pasitelkę videoreportažą sužinokite, kaip ES remia kovą su klimato kaita.

„LIFE“ yra vienintelė ir ambicingiausia 2021–2027 metų ES programa, skirta tik aplinkos ir klimato apsaugai. Aplinkosaugai bus skirta 3,5 mlrd. eurų, o klimato veiksmams – 1,9 mlrd. eurų. Programa yra Europos Komisijos pasiūlyto „Žaliojo susitarimo“ paketo dalis.

Sužinokite daugiau apie ES veiksmus prieš klimato kaitą.

Kurti švaresnę ir žiedinę ekonomiką, kurioje produktai būtų naudojami pakartotinai ir perdirbami, yra pagrindinis ES prioritetas, tad „LIFE“ programa turės atlikti svarbų vaidmenį. Ji rems perėjimą prie švarios energijos ir kartu su kitomis programomis sieks ES tikslo iki 2050 m. neutralizuoti anglies dioksido poveikį. Taip pat bus siekiama apsaugoti ir gerinti aplinkos kokybę ir panaikinti biologinės įvairovės nykimą.

„LIFE“ programa yra ES ilgalaikio biudžeto ir ES ekonomikos atkūrimo plano dalis. Jame ES įsipareigojo klimato veiksmams skirti 30 proc. biudžeto. Kitos programos apima Teisingos pertvarkos fondą, skirtą padėti ES regionams prisitaikyti prie ekologiškos ekonomikos, „InvestEU“ programą, kuri finansuos klimato projektus, ir „Horizontas“ programą, kuri finansuos ES moksliniustyrimus ir inovacijas klimato sektoriuje.

2021 m. balandžio mėnesį programą patvirtino Europos Parlamentas.

Skaitykite daugiau apie ES klimato finansavimą: