Sesijos akcentai: „Brexit“, sienų apsauga, teisingesnis įmonių apmokestinimas

Liepos 4–7 d. plenarinėje sesijoje EP nariai aptarė Jungtinės Karalystės sprendimo pasitraukti iš ES pasekmes ir pritarė naujos ES sienų ir pakrančių tarnybos steigimui. Jie taip pat pateikė rekomendacijas dėl teisingesnio įmonių apmokestinimo, balsavo už energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pakeitimus ir patvirtino kibernetinio saugumo taisykles. Be to, europarlamentarai aptarė Slovakijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Liepos mėn. sesija per minutę

Jungtinės Karalystės referendumo rezultatai turi paskatinti ES ir jos valstybių vadovus siekti skaidresnės ir į piliečių rūpesčius labiau įsiklausančios Sąjungos. Tokią žinią antradienį Strasbūre europarlamentarai perdavė Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donald Tusk ir Europos Komisijos pirmininkui Jean–Claude Juncker.


Trečiadienį europarlamentarai pritarė naujos Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos steigimui, kuri sutelks ES ir jos valstybių pastangas sustiprinti ES išorės sienos apsaugą. Už savo sienų apsaugą ir toliau bus atsakinga pati valstybė, tačiau ji galės tikėtis skubios naujosios agentūros pagalbos, jei kiltų didelis migracijos spaudimas ar grėsmė Šengeno erdvei. „Facebook“ interviu su EP nuomonę šiuo klausimu parengusiu pranešėju.


Trečiadienį Europos Parlamentas pateikė rekomendacijas siekdamas teisingesnio įmonių apmokestinimo ir griežtesnės kovos su mokesčių vengimu. Jas parengė specialusis komitetas mokestiniams sprendimams tirti, įsteigtas paaiškėjus, kad tam tikroms tarptautinėms korporacijoms Liuksemburge buvo suteiktos mokestinės privilegijos.


Antradienį EP nariai sugriežtino ne keliais judančių mechanizmų, kaip antai vejapjovės, lokomotyvai ir kateriai, vidaus degimo variklių išmetamų teršalų ribines vertes.


Galimybė pabėgėliams dirbti ne tik padėtų atkurti jų orumą, bet ir būtų veiksminga ekonomiškai – jie apsirūpintų patys, mokėtų mokesčius ir sumažintų išlaikymo išlaidas. Tai antradienį priimtoje rezoliucijoje pažymėjo Parlamentas. Jo nariai taip pat ragina pabėgėliams pasiūlyti kalbos ir profesinio orientavimo kursus.


Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.


Trečiadienį europarlamentarai pritarė naujoms taisyklėms, kurios įpareigos energetikos, transporto, bankininkystės, sveikatos apsaugos ar kituose svarbiuose sektoriuose veikiančias įmones sustiprinti savo informacinių sistemų atsparumą kibernetiniams išpuoliams. Visos ES šalys turės suregistruoti tokias įmones, parengti kibernetinio saugumo strategiją ir paskirti atsakingą instituciją.


Užimtumo didinimas, socialinių teisių užtikrinimas ir migrantų krizės sprendimas turėtų būti pagrindiniai prioritetai kitų metų Europos Komisijos darbo programoje, pažymėjo europarlamentarai trečiadienį priimtoje rezoliucijoje.


Trečiadienį Europos Parlamentas balsavo už energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pakeitimus, kuriais siekiama per penkerius metus atsisakyti klaidinančio A+, A++ ar A+++ ženklinimo ir jį pakeisti A-G skale. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.


EP nariai ketvirtadienį nepritarė leidimui kofeino turinčius energinius gėrimus pristatyti kaip „stiprinančius budrumą ir koncentraciją“, nes tai gali paskatinti paauglius juos dar dažniau vartoti.


Trečiadienį europarlamentarai kartu su Slovakijos premjeru Robertu Fico aptarė šios šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, tarp kurių – ekonomiškai stipri Europa, tvari bendroji rinka, migracija ir užsienio politika. Tuo tarpu dieną prieš tai jie įvertino Nyderlandų pirmininkavimo rezultatus.


Plenarinėje sesijoje netrūko emocijų ir nuomonių apie paskutinį viršūnių susitikimą dėl „Brexit“. EP taip pat balsavo už ES sienų apsaugos stiprinimą ir kovą su mokesčių rojais.

Papildoma informacija