Sacharovo premijai – 30 metų 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Minint 30-ąsias Sacharovo premijos metines Europos Parlamentas kartu su agentūros „Magnum" fotografais pristato šiandienos kovotojų už žmogaus teises istorijas.

Asma stebi teatro dirbtuves ©Newsha Tavakolian/Magnum Photos, 2017  

Europos Parlamento Sacharovo premija už minties laisvę nuo 1988 m. skiriama su priespauda ir neteisybe kovojantiems ir žmogiškąsias vertybes ginantiems asmenims ir organizacijoms.

Sacharovo premijos 30-mečio proga Europos Parlamentas kartu su kooperacine nuotraukų agentūra „Magnum Photos“ gruodžio 12 d. Europos Parlamento rūmuose Strasbūre atidarė šiai sukakčiai skirtą parodą, kurioje eksponuojamos nuotraukos apie kasdienį keturių žmogaus teisių aktyvistų gyvenimą. Vėliau ši paroda apkeliaus ES šalis.

Fotoprojektas „Jie gina mūsų laisves" – tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, gyvenimą.


Parodos herojai


Asma Kaouech yra Tuniso aktyvistė, kuri kovoja su jaunų žmonių radikalizacija. Jos įkurta asociacija „Fanni Raghman Anni“ suteikia jaunuoliams galimybę atsiskleisti per įvairius kultūrinius projektus.

Gatvės teatras ©Newsha Tavakolian/Magnum Photos, 2017  

Kambodžietis Samrith Vaing keliauja į atokius kaimus, renka medžiagą apie tautinių mažumų, kovojančių su priverstiniu iškeldinimu, gyvenimą bei kalba apie jų teises. Jų gyvenimą smarkiai keičia agresyvus ir nereguliuojamas verslas, teikiantis pirmenybę pelnui, o ne vietiniams gyventojams ir aplinkai.

Samrith Vaing ©Jérôme Sessini/Magnum Photos, 2017  
Kambodža, Preah Vihearo provincija. Vaikai, kurių dauguma priklauso kui mažumai, mokykloje ©Jérôme Sessini/Magnum Photos, 2017  

Balkanų karo pabėgėlė Jadranka Miličević – Bosnijos moterų teisių aktyvistė. Jos įkurtos nevyriausybinės organizacijos teikia pagalbą nuo smurto ir diskriminacijos nukentėjusioms moterims. Jos organizuojami seminarai skatina lyčių lygybę bei teigiamą visuomenės raidą per švietimą ir kultūrą.

Jadranka Miličević ©Bieke Depoorter/Magnum Photos, 2017  
Bosnija ir Hercegovina, Varešas. Elda Šišić, Lejlos Omerović duktė ©Bieke Depoorter/Magnum Photos, 2017  

Žmogaus teisių advokatas, buvęs Etiopijos valstybės tarnautojas, Ameha Mekonnen gina žurnalistų ir tinklaraštininkų teisę nevaržomai reikšti savo nuomonę. Jis kovoja su valdžios institucijų cenzūra bei gina teisę kritikuoti, demonstruoti ir prieštarauti.

Ameha Mekonnena ©Enri Canaj/Magnum Photos, 2017  
Adis Abeba, Etiopija. „Zone 9“ tinklaraštininkai Natnaelis Feleke ir Getachewas Shiferaw ©Enri Canaj/Magnum Photos, 2017