EP sesijos apžvalga: komandiruoti darbuotojai, antidempingas

Gegužės 28–31 d. sesijoje EP nariai sustiprino komandiruotų darbuotojų teises ir kovą su nesąžiningu importu bei paragino išlaikyti deramą paramą regioninei politikai ir žemės ūkiui.

Laikinam darbui į kitą ES valstybę perkeltas darbuotojas turės gauti ne mažesnį atlyginimą nei tokį pat darbą atliekantis vietinis darbuotojas, antradienį nustatė Europos Parlamentas.

Trečiadienį europarlamentarai atnaujino ES prekybos apsaugos priemones, kurios padės geriau apsiginti nuo nesąžiningo importo, taip pat aplinkosauginio bei socialinio dempingo. Jie taip pat aptarė, kokių priemonių turėtų imtis ES reaguodama į JAV prezidento D. Trumpo sprendimą taikyti papildomus muitus ES eksportuojamam plienui ir aliuminiui. Interviu su EP pranešėju C. Fjellner apie naujas priemones

Trečiadienį Parlamentas paragino naujuoju ES finansiniu laikotarpiu (2021–2027 m.) skirti pakankamai lėšų saugumo ir migracijos politikai finansuoti, taip pat išlaikyti pakankamą ES paramą bendrajai žemės ūkio politikai, nepritardami 25 proc. sumažintam kaimo plėtros biudžetui, kurį pasiūlė Europos Komisija.

Trečiadienį europarlamentarai įspėjo, kad laisvo judėjimo Šengeno erdvė patiria didelį spaudimą dėl kai kurių šalių įvestos vidaus sienų kontrolės. „Jei Šengenas žlugs, piliečių Europa, kurią turime šiandien, išnyks“, – pažymėjo EP rezoliucijos dėl metinės Šengeno erdvės veikimo ataskaitos autorius Carlos Coelho (Europos liaudies partija, Portugalija).

Tą pačią dieną EP nariai kartu su Liuksemburgo premjeru Xavier Bettel diskutavo apie ES ateitį.

Europarlamentarai taip pat paragino Europos Komisiją atnaujinti Ekologinio projektavimo direktyvą įtraukiant daugiau vartojimo prekių į šios direktyvos taikymo sritį.

Per artimiausius metus būtina priimti ES taisykles, kurios leistų veiksmingiau kovoti su automobilių ridos klastojimu. Tai ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pažymėjo Europos Parlamentas.

Papildoma informacija