Interviu su LUX kino apdovanojimo laureatu (video) 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Šių metų LUX kino apdovanojimą pelnė filmas „Kariaujanti moteris“. Jo režisieriaus B. Erlingssono mintys apie klimato kaitą ir demokratiją – vaizdo įraše.

„Kariaujanti moteris“ – tai islandų režisieriaus Benedikto Erlingssono politinis feministinis filmas, pasakojantis apie muzikos mokytoją, kuri taip pat yra aplinkosaugos aktyvistė. Jos planams įsivaikinti tapus realybe, politiniai įsitikinimai tampa iššūkiu.

Apibūdindamas filmą B. Erlingssonas sakė: „Jis apie demokratiją, žiniasklaidą, kovą už aplinkos išsaugojimą ir žmonių teisę veikti, net jei pažeidžiamos taisyklės.“

„Mano filmas taip pat yra įspėjimas, – per „Facebook Live“ kalbėjo režisierius. – Egzistuoja keista problemos neigimo ir atidėjimo kultūra. Mes turime pakeisti savo gyvenimo būdą ir tai yra didelis iššūkis mūsų kartai.“

Paklaustas, kodėl pagrindiniam vaidmeniui pasirinko moterį (aktorė Halldóra Geirharðsdóttir), B. Erlingssonas atsakė: „Moterys nuolat gelbėja pasaulį. Kartais jų strategijos skiriasi nuo tų, kurias naudoja vyrai. Šiomis dienomis pasaulį reikia gelbėti, o kovoje už aplinką moterys dažnai būna priešakinėse linijose.“

LUX kino apdovanojimo įteikimo ceremonijos akimirka Strasbūre  

Kiti du šių metų LUX apdovanojimo finalininkai buvo filmai „Kitoje durų pusėje“, rež. Mila Turajlic (Serbija, Prancūzija, Kataras), ir „STYX“, rež. Wolfgang Fischer (Vokietija, Austrija).

EP pirmininkas A. Tajani apdovanojimo ceremonijoje kalbėjo: „LUX apdovanojimu įvertiname Europos kultūrinę ir intelektinę įvairovę, mūsų visuomenės kūrybiškumą. Be to, turime nepamiršti, jog kinas sukuria daugybę darbo vietų.“ Jis pridūrė, jog šių metų finalininkai atskleidžia temas, itin svarbias Europos ateičiai: kraštutinio nacionalizmo riziką, būtinybę stabdyti klimato kaitą ir poreikį bendrai rasti tinkamą atsaką migracijos iššūkiui. Sveikindamas konkurso laimėtoją, jis pažymėjo, jog filmas „Kariaujanti moteris“ ragina sparčiai veikti tam, kad išgelbėtume mūsų planetą – net ir tuomet, kai imama abejoti pasiektais klimato kaitos susitarimais.

Europos Parlamento LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę.