Sesijos akcentai: Brexit, ECB vadovas, klausymų tvarkaraštis 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Plenariniame posėdyje Strasbūre EP nariai dar kartą parėmė ES poziciją dėl „Brexit’o“, pritarė Ch. Lagarde skyrimui ECB vadove ir patvirtino komisarų klausymų tvarkaraštį.

Svarbu, kad Jungtinės Karalystės išstojimas iš ES vyktų tvarkingai, o tai gali užtikrinti tik išstojimo susitarimas, trečiadienį pareiškė Europos Parlamentas.

Europarlamentarai antradienį pritarė siūlymui skirti Christine Lagarde naująja Europos Centrinio Banko vadove.

Prieš prasidedant JT klimato susitikimui Niujorke europarlamentarai paragino Europos Sąjungą sustiprinti kovą su pasauliniu atšilimu. Jie taip pat aptarė miškų gaisrus Amazonijoje bei dabartinę miškų padėtį ES.

Trečiadienį Parlamentas balsavo už papildomų 80 mln. eurų skyrimą ES tyrimų programai „Horizontas 2020“ bei 20 mln. eurų – jaunimo mainų programai „Erasmus+“.

Augalai ar gyvūnai, išgauti naudojant įprastus veisimo metodus, tokius kaip kryžminimas, yra nepatentuotini, ketvirtadienį pareiškė EP.

Rusija turi nustoti šlovinti stalinizmą, o ES šalys turi tinkamai įvertinti totalitarinių režimų nusikaltimus, ketvirtadienį pareiškė EP.

Tą pačią dieną EP Pirmininkų sueiga nutarė, jog kandidatų į naujuosius Europos Komisijos narius klausymai EP komitetuose vyks rugsėjo 30–spalio 8 d. Lietuvos pasiūlyto kandidato Virginijaus Sinkevičiaus klausymas vyks spalio 3 d., ketvirtadienį, 14.30–17.30 val. Briuselio laiku.

Šią savaitę EP politinės grupės pasiūlė Sacharovo premijos kandidatus, tarp kurių – Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas.