EP sesijos apžvalga: ekonomikos atkūrimo paketas, ES biudžetas 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Naujasis ekonomikos gaivinimo priemonių rinkinys turėtų būtų dviejų trilijonų eurų dydžio, teigė EP nariai šią savaitę vykusioje EP sesijoje.

EP plenarinis posėdis  

Penktadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas pareikalavo numatyti tvirtą ekonomikos atkūrimo priemonių rinkinį ir plataus užmojo ES daugiametę finansinę programą. Naujasis ekonomikos gaivinimo priemonių rinkinys turėtų būtų dviejų trilijonų eurų dydžio, finansuojamas išleidžiant ir ilgalaikes iš ES biudžeto garantuotas obligacijas, o „išmokamas paskolomis, tačiau daugiausia – dotacijomis ir tiesioginėmis išmokomis investicijoms bei nuosavam kapitalui“, įsitikinę europarlamentarai.

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje jie paragino Europos Komisiją iki 2020 m. birželio 15 d. pasiūlyti daugiametės finansinės programos nenumatytų atvejų planą. EP nariai siekia užtikrinti, kad ES programų finansavimas tęstųsi, nors šiemet ir nebūtų patvirtintas daugiametis ES biudžetas.

Ketvirtadienį jie aptarė išmaniųjų telefonų programėlių naudojimą siekiant suvaldyti pandemijos plitimą. EP teigimu, telefono programėlės galėtų pasitarnauti kovoje su koronavirusu, tačiau yra būtina užtikrinti, kad jos nepažeistų pagrindinių ES gyventojų teisių, tokių kaip duomenų apsauga ir privatumas.

Tą pačią dieną jie kartu su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Margaritis Schinas ir ES pirmininkaujančia Kroatija aptarė, kaip geriausiai paremti vakcinų ir gydymo nuo COVID-19 plėtrą.

Vengrijoje iškilo grėsmė demokratijai ir pagrindinėms teisėms, todėl ES turi imtis veiksmų apsaugoti piliečius ir teisinę valstybę, ketvirtadienį vykusioje diskusijoje pažymėjo europarlamentarai.

Penktadienį EP patvirtino priemones, kuriomis siekiama palengvinti reikalavimus transporto sektoriui, įskaitant oro linijas, laivus ir geležinkelio bendrovesm taip siekiant sušvelnnti pandemijos poveikį.

Trečiadienį Europos Parlamentas atnaujino padangų ženklinimo taisykles, pagal kurias padangų gamintojai nuo 2021 m. gegužės etiketėse turės nurodyti jų degalų naudojimo efektyvumą, sukibimą su šlapia danga ir triukšmingumą.

Tą pačią dieną, siekiant užkirsti kelią vandens trūkumui, europarlamentarai patvirtino reglamentą dėl pakartotinio nuotekų vandens naudojimo žemės ūkyje.

Trečiadienio vakarą jie taip pat patvirtino ES ir Baltarusijos susitarimus dėl nelegaliai atvykusių ar gyvenančių asmenų grąžinimo, taip pat dėl paprastesnio vizų išdavimo.