EP vadovas D. Sassoli: „Mūsų piliečiai tikisi drąsių veiksmų“ 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Birželio 19 d. kreipdamasis į ES lyderius EP pirmininkas D. Sassoli juos ragino imtis ryžtingų veiksmų siekiant atgaivinti Europą po COVID-19 krizės.

EP pirmininkas D. Sassoli kreipėsi į ES lyderius  

„Laikas yra prabanga, kurios negalime sau leisti. <...> Turime veikti skubiai ir drąsiai, nes ES piliečiams, įmonėms ir ekonomikai reikia skubaus atsako. Mūsų piliečiai tikisi drąsių veiksmų. Atėjo laikas juos parodyti“, – kalbėjo EP vadovas.


Parlamento pirmininkas taip pat nesutinka, kad atkūrimo planas būtų grindžiamas paskolomis. „Parlamentas nori pabrėžti, kad visos išleistos bendrosios skolos turi būti grąžintos teisingai, neužkraunant naštos ateities kartoms“, – teigė jis.


„Nepamirškime, kad paramos teikimas tik paskolų forma turėtų asimetrinį poveikį atskirų valstybių narių įsiskolinimams ir būtų brangesnis visai Sąjungai. Šiuo metu turime galimybę pertvarkyti Europą, padaryti ją lygesnę, ekologiškesnę ir labiau orientuotą į ateitį. Turėtume pasinaudoti šia proga ir įvesti naujų nuosavų išteklių krepšelį“, – kalbėjo D. Sassoli.


Pasak EP pirmininko, naujų nuosavų išteklių įvedimas yra „būtina sąlyga“ siekiant bet kokio bendro susitarimo dėl ilgalaikio ES biudžeto.


„Dabar ne laikas sumažinti savo ambicijas. Turime parodyti savo piliečiams Europos vertę ir sugebėjimą rasti jiems svarbius sprendimus“, – pažymėjo D. Sassoli.


EP vadovas taip pat aptarė susitarimą dėl būsimų ES ir JK santykių. „Mes sieksime ambicingo, visa apimančio ir visapusiško susitarimo, laikydamiesi politinėje deklaracijoje prisiimtų bendrų įsipareigojimų. Mes tikime, kad tai yra geriausias įmanomas sprendimas abiem pusėms ir, nepaisant riboto laiko, tačiau geros valios ir pasiryžimo dėka, tai yra įmanoma. Mes palaikome savo derybininką Michel Barnier“, – kalbėjo EP pirmininkas D. Sassoli.