Netrukus EP sesijoje: debatai apie ES padėtį, biudžetas 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Rugsėjo mėnesio EP sesijoje europarlamentarai aptars Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pirmąjį pranešimą apie ES padėtį ir balsuos dėl ES nuosavų išteklių reformos.

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen skaitys metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį bei atsakys į europarlamentarų klausimus. Tikimasi, kad EK pirmininkė pabrėš ES indėlį kovojant su COVID-19 pandemijos sukelta sveikatos ir ekonomine krize, taip pat pristatys ekonomikos gaivinimo, kovos su klimato kaita planus, apžvelgs padėtį ES kaimynystėje. Daugiau informacijos, kaip galite stebėti bei prisijungti prie debatų rasite čia.

Tą pačią dieną EP nariai patvirtins savo poziciją dėl ES nuosavų išteklių reformos, o tai leis greičiau pasiskolinti 750 mlrd. eurų, skirtų ES ekonomikos gaivinimo fondui. Nuosavų išteklių direktyva yra teisinis ES pajamų į biudžetą ir ekonomikos gaivinimo priemonės „Next Generation EU“ pagrindas.

Taip pat trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl ES vaidmens išplėtimo ir civilinės saugos mechanizmo sustiprinimo, kad kilus rimtoms krizėms valstybėms nereikėtų kliautis vien savo ištekliais bei savanorių parama. Besitęsiančiose derybose dėl ES biudžeto ir ekonomikos gaivinimo fondo Parlamentas siekia reikšmingai padidinti šios priemonės finansavimą.

COVID-19 pandemija išryškino kai kurių medikamentų ir medicininės įrangos trūkumo problemą. Ketvirtadienį Parlamente bus aptariami sprendimai, tokie kaip vaistų gamyba ES, jų atsargų kaupimas visoje Europoje nelaimės atvejui ir geresnės koordinacijos skatinimas pagrįstas valstybių narių solidarumu. EP nariai taip pat balsuos dėl rezoliucijos, kurioje paragins padėti nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam Europos kultūros sektoriui.

Antradienį europarlamentarai kartu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams Josep Borrell aptars įvykius Baltarusijoje ir Rusijoje bei aptars įtampą Viduržemio jūroje. Ketvirtadienį jie balsuos dėl atitinkamų rezoliucijų.