Šią savaitę EP: Baltarusija, migracija, jaunimo garantijos 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Rugsėjo 21–25 d. EP nariai susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir dalyvaus diskusijoje apie būsimos vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą ir tiekimą.

Europos Parlamento pastatas Briuselyje  

Pirmadienį EP Užsienio reikalų komiteto posėdyje dalyvaus Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, kuri pristatys padėtį šalyje. Savo ruožtu EP Užsienio reikalų komitetas pirmadienio rytą balsuos dėl naujų rekomendacijų Tarybai, kaip ES turėtų vertinti padėtį Baltarusijoje (pranešėjas Petras Auštrevičius).

Tą pačią dieną EP Socialinių reikalų komitetas balsuos dėl rezoliucijos, kurioje raginama padidinti jos finansavimą Jaunimo garantijų programos finansavimą.

Antradienį EP Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl pasiūlymo sukurti ES demokratijos, teisinės valstybės ir pagrindinių teisių mechanizmą, kuris leistų kasmet vertinti kiekvienos ES valstybės demokratijos ir pamatinių ES vertybių padėtį.

Taip pat antradienį EP Aplinkos bei Pramonės komitetų nariai dalyvaus bendroje diskusijoje apie būsimos vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą ir tiekimą. Diskusijoje dalyvaus ekspertai iš farmacijos pramonės įmonių, pilietinės visuomenės organizacijų ir Europos vaistų agentūros, kurie kalbės apie būsimus iššūkius, susijusius su COVID-19 vakcina, klinikinius tyrimus, greitą gamybą, platinimą, komercinius aspektus.

Ketvirtadienį EP piliečių laisvių komiteto nariai kartu su ES komisarais Margaritis Schinas ir Ylva Johansson aptars siūlomą migracijos reformą, kuria siekiama pakeisti Dublino reglamentą. Migracijos reformos pasiūlymas turėtų būti paskelbtas trečiadienį.

Šeštadienį Europos Parlamente bus minima Daugiakalbystės diena. Daugiau informacijos apie šiai dienai kirtus renginius rasite čia.