LUX žiūrovų savaitė: žiūrėkite ir vertinkite filmus 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Sužinokite, kur savo šalyje galite žiūrėti ir vertinti 2021 m. LUX Europos publikos kino apdovanojimo finalininkais tapusius filmus.

2021 m. LUX Europos publikos kino apdvanojimui nominuoti filmai  

Thomas Vintenberg Oskarą laimėjęs filmas „Dar po vieną“, Alexander Nanau režisuotas „Kolektyvas“ ir Jan Komasa filmas „Kristaus kūnas“ (nominuotas Oskarams 2021 ir 2020 metais) yra trys į LUX Europos publikos kino apdovanojimo finalininkų sąrašą patekę filmai.

Konkuruojantys filmai

„Dar po vieną“ („Druk“), rež. Thomas Vinterberg (Danija, Nyderlandai, Švedija)

Keturi gyvenimo išvarginti mokytojai įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Filmas nėra nei filosofijos traktatas, nei sveikos gyvensenos vadovas, tačiau pažįstamų ir gyvenimiškų epizodų jame netrūksta. Kartu tai – egzistencinis pasakojimas, kurio pabaiga ne vieną žiūrovą privers susimąstyti. Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią scenarijų, aktorius Mads Mikkelsen pripažintas geriausiu aktoriumi, o T. Vinterberg – geriausiu režisieriumi. Šiemet jis taip pat laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas.

„Kolektyvas“ („Colectiv“), rež. Alexander Nanau (Rumunija, Liuksemburgas)

Filmas yra bekompromisis liudijimas apie giliai įsišaknijusios korupcijos pasekmes ir tiesos kainą. Kartu tai šokiruojanti ir pamokanti analizė, atskleidžianti neeilinį režisieriaus A. Nanau, jau pelniusio pripažinimą už savo ankstesnį filmą „Toto ir jo seserys“, kinematografinį meistriškumą. 2019-aisiais „Kolektyvas“ buvo pristatytas konkursui Venecijoje, tapo Ciuricho kino festivalio Tarptautinio dokumentinių filmų konkurso nugalėtoju. Nuo tada jis apkeliavo daugybę festivalių, buvo paskelbtas geriausiu dokumentiniu filmu per 2020 m. „European Film Awards“ ceremoniją ir atrinktas atstovauti Rumunijai tarp pretendentų į „Oskarus“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

„Kristaus kūnas“ (Boże Ciało), rež. Jan Komasa (Lenkija, Prancūzija)

Tikrais įvykiais paremta juosta apie dvasininku apsimetusį jaunuolį, kurio neįprasta praktika gerokai pakeičia nuošalaus miestelio gyvenimą, plečia tikėjimo sąvokos ribas ir siūlo netikėtų atgailos bei atleidimo išraiškų. Filmo režisierius, vengdamas tiesioginės kritikos, apnuogina moralinių autoritetų ydas ir skatina apmąstyti mūsų visuomenę formuojančias vertybes. „Kristaus kūnas“ gavo „Oskaro" nominaciją geriausiam užsienio filmui, o Lietuvoje buvo įvertintas „Kino pavasario“ „Žiūrovų simpatijos“ prizu.

Kur pamatyti ir vertinti filmus?


Tris apdovanojimui nominuotus filmus Lietuvoje galima nemokamai pamatyti platformoje Kinofondas.lt.

Gegužės 14 d. 18 val. taip pat vyks „Facebook LIVE“ diskusija su su trimis režisieriais.

Kaip vertinti filmus?

Šiais metais laimėtojas bus išrinktas EP narių ir auditorijos – kiekviena grupė sudarys 50 proc. balsų. Iki gegužės 23 dienos https://luxaward.eu/lt tinklapyje vertinkite visus tris filmus nuo vienos iki penkių žvaigždučių. Įvertinimus galite keisti – bus užskaitytas tik paskutinis jūsų vertinimas. Beje, vienam iš balsuojančiųjų atiteks kvietimas į birželio 9 d. Europos Parlamento rūmuose Strasbūre vyksiančią LUX publikos apdovanojimų įteikimo ceremoniją ir (arba) kitą „European Film Awards“ ceremoniją gruodžio mėnesį.

Apie LUX Europos publikos kino apdovanojimą


2007 m. įsteigtas Europos Parlamento LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Nors pagrindinis apdovanojimo tikslas nepasikeitė, nuo 2020 metų pasikeitė jo formatas. Nuo šiol žiūrovai yra tiesiogiai įtraukiami renkant nugalėtoją, o partnerystė su „European Film Academy“, Europos Komisija ir tinklu „Europa Cinemas“ atveria galimybę filmus išvysti dar platesnei auditorijai.

Visi trys LUX kino apdovanojimo finalininkai bus subtitruoti visomis oficialiomis ES kalbomis ir pritaikyti regos ar klausos negalią turintiems žiūrovams.