EP pirmininkas apie priverstinį lėktuvo nusileidimą Minske: atsakas turi būti stiprus, skubus ir vieningas 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

D. Sassoli ragina ES skubiai reaguoti į priverstinį „Ryanair“ oro linijų skrydžio nusileidimą Minske ir pareikalavo neatidėliotino Baltarusijoje laikomų suimtųjų paleidimo.

Gegužės 24 dieną EP pirmininkas David Sassoli kreipėsi į Tarybą  

„Neabejotinai reikalingas tarptautinis tyrimas, siekiant patikrinti, ar suvereni valstybė nepakenkė oro transportui ir keleivių saugumui ir ar nebuvo pažeista Tarptautinės civilinės aviacijos konvencija“, – gegužės 24 dieną, kreipdamasis į Tarybą, teigė EP pirmininkas D. Sassoli.

„Mūsų atsakas turi būti stiprus, neatidėliotinas ir vieningas. Europos Sąjunga turi reaguoti greitai ir nubausti atsakinguosius. Šįvakar turite parodyti, kad ES nėra popierinis tigras“, – teigė EP pirmininkas.

Kalbėdamas apie kovos su klimato kaita priemones, D. Sassoli perspėjo, kad nereikėtų tikėtis, jog EP be svarstymo patvirtins Tarybos išvadas: „Parlamentas stengiasi iki vasaros pasiekti ambicingą klimato ir energetikos teisės aktų rinkinį su sustiprinta išmetamųjų teršalų mainų sistema ir ambicingesniais tikslais atsinaujinančios energijos ir energijos vartojimo efektyvumo srityse“.

EP pirmininkas gyrė neseniai priimtą susitarimą dėl ES COVID-19 pažymėjimo. „Parlamento nuomone, pažymėjimas negali būti laisvo judėjimo sąlyga. Mes taip pat aiškiai nurodėme, kad niekas neturi būti diskriminuojamas dėl sveikatos būklės ar sveikatos pasirinkimų ir norime, kad į pažymėjimą būtų įtraukti tik būtini duomenys“, – teigė D. Sassoli.

Nors vakcinų kampanija ES sparčiai progresuoja, EP pirmininkas pabrėžė, kad taip pat svarbu padėti eksportuoti vakcinas ir teikti dozes mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims už ES išorės sienų. Jis taip pat pritarė privalomajam licencijų dalijimuisi, kad būtų paspartinta gamybą minėtose šalyse.

Kalbėdamas apie migraciją, David Sassoli sakė, kad ES yra teisiškai ir moraliai įpareigota gelbėti gyvybes ir pridūrė, kad žmonės turėtų galėti saugiai atvykti į ES nerizikuodami savo gyvybe. Jis taip pat paragino vykdyti teisingą Europos migracijos priėmimo politiką ir atkreipė dėmesį į Parlamento praėjusią savaitę priimtą rezoliuciją.