Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija: 2020 m. ir 2021 m. laimėtojai

2021 m. Karolio Didžiojo jaunimo premiją laimėjo čekų projektas, skirtas kovai su dezinformacija, o 2020 m. – vokiečių žodinės istorijos projektas.

charlemagne_youthprize_2021_©European Union 2021 - EP /Arantxa Hurtado Ange
Europos Karolio Didžiojo premija ©European Union 2021 - EP /Arantxa Hurtado Ange

Praėjusių metų renginys buvo atšauktas dėl pandemijos, todėl šių metų rugsėjo 30 d., ceremonijos Achene metu, apdovanojimai buvo įteikti už 2020 m. ir 2021 m.

2021 m. laimėtojai

Pirmosios vietos apdovanojimas buvo skirtas čekų projektui „Fakescape“, kuris žaidimų pagalba moko jaunus žmones kritinio mąstymo ir lavina jų gebėjimus pastebėti netikrą informaciją.


Antrąją vietą užėmė Rumunijos projektas „Generation Z“. Suartindamas jaunus žmones su mokslininkais ir kitomis asmenybėmis, šis projektas skatina jaunų žmonių smalsumą, kritinį mąstymą, žodžio laisvę ir kartų diskusijas.


Ispanijos „EuroInclusion“ projektas laimėjo trečiąjį apdovanojimą. Tai yra mainų programa jauniems europiečiams, kuria siekiama socialinės, kultūrinės ir politinės negalią turinčių piliečių integracijos laisvoje, vieningoje Europoje.


2020 m. laimėtojai

Pirmoji vieta buvo skirta vokiečių projektui „Europos balsų archyvas“, renkančiam žodinius prisiminimus iš žmonių, gimusių iki 1945 m., skatinančiam pašnekovus apmąstyti, kaip Europa formavo jų gyvenimą, ir pasidalyti mintimis apie ateitį.


Antroji vieta atiteko prancūzų projektui „Pilietinės Europos tarnybos link“ – tai yra asociacija, padedanti jauniems europiečiams, siekiančiams sutelkti dėmesį į socialinius iššūkius, savanoriauti ne tik savo, bet ir kitose šalyse.


Trečiąją vietą užėmė Madeleina Kay, žinoma kaip #EUsupergirl, už savo iniciatyvą skatinant bei skleidžiant žinią apie #TheFutureisEurope grotažymę.


Europos Karolio Didžiojo premija


Premiją kartu skiria Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Dėl jos varžosi 16–30 metų amžiaus jaunuoliai, įgyvendinantys iniciatyvas ir dalyvaujantys projektuose, kuriais padedama puoselėti skirtingų Europos šalių gyventojų tarpusavio supratimą. Nuo 2008 m. dėl premijos konkuravo daugiau nei 3000 projektų.


Renginio įrašą galite rasti „Karlspreis“ interneto svetainėje, arba „Karlspreis Academy“ YouTube paskyroje.