R. Metsola: ES kandidatės statuso suteikimas Ukrainai ir Moldovai sustiprins ES

ES šalių kandidačių statuso suteikimas Ukrainai ir Moldovai sustiprintų ne tik dvi šalis, bet ir Europos Sąjungą, ES lyderiams sakė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola.

© European Union 2022_
© European Union 2022

Birželio 23 d. Europos Parlamento pirmininkė kalbėjo ES viršūnių susitikime, kuriame buvo aptarta Rusijos agresija prieš Ukrainą, taip pat Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo narystės ES prašymai.


„Žinau, kad nėra lengvų atsakymų ar lengvų sprendimų, bet būkite tikri, kad yra neteisingų atsakymų, kurių turime vengti“, – sakė Roberta Metsola. „Ir būtų istoriškai neteisingas sprendimas šiandien nesuteikti kandidatės statuso Ukrainai ir Moldovai arba nesuteikti Sakartvelui aiškios perspektyvos”, – teigė ji.


EP pirmininkė pridūrė: „Turime būti aiškūs, kad tai nėra tik simbolinis veiksmas – tai sustiprins ES ir Ukrainą bei Moldovą. Tai parodys mūsų žmonėms ir jų žmonėms, kad mūsų vertybės yra svarbesnės nei retorika. Ši viltis gali reikšti rezultatus. Ir kitos laukiančios šalys – Vakarų Balkanų šalys – taip pat turi matyti, kad viltis veda į rezultatus. Atėjo tam laikas."


Kalbėdama apie Rusijos karo Ukrainoje padarinius, Parlamento pirmininkė sakė: „Turime pripažinti, kad infliacijos skatinamas nuovargis ima ryškėti, kad matome daug atvejų, kai mūsų piliečių atsparumas socialiniam ir ekonominiam poveikiui silpsta ir turime kovoti stipriau. Turime atremti Kremliaus motyvus, o ne pasinerti į jo skleidžiamas baimes.“


EP pirmininkė Roberta Metsola taip pat teigė, kad dabartinė padėtis neturėtų būti priežastis atsisakyti ES klimato tikslų: „Tai yra apie saugumą ir aplinką. Taigi aš raginu užtikrinti, kad neatidėliotinos trumpalaikės priemonės netaptų nauja norma ilgesniam laikotarpiui.“


Pirmininkė sakė, kad kovojant su augančiais kaštais ir infliacija reikės „pastovaus, aiškaus ir vieningo požiūrio“. Ji teigė, kad būtų neteisinga atmesti susirūpinimą dėl kainų, nes daugelyje šalių pikas dar nepasiektas.


Ji sakė, kad pagalba Ukrainai turi būti paspartinta, o Rusijai taikomos sankcijos padidintos. ES taip pat turėtų padėti Ukrainai eksportuoti žemės ūkio produktus.


Baigdama kalbą, Roberta Metsola kalbėjo apie ES ateitį ir teigė, kad yra būtina surengti ES Sutarčių peržiūros konvenciją, kad būtų padidintas Sąjungos gebėjimas veikti gyvybiškai svarbiose srityse: „Turime būti pasirengę pažvelgti į tai, kaip veikiame, ir pamatyti, ką galime padaryti geriau.“

Papildoma informacija

Susiję straipsniai