Septyniasdešimt Europos Parlamento metų 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamentas mini 70 demokratijos veikimo metų – nuo pirmosios asamblėjos 1952 m. iki buvimo stipresniu nei bet kada, net ir atsižvelgiant į sudėtingą laikotarpį.

Prieš septyniasdešimt metų Strasbūre įvyko pirmoji Europos anglių ir plieno bendrijos bendrosios asamblėjos sesija, žyminti šiandien mums žinomo Europos Parlamento atspirties tašką.

Per dešimtmečius šešios Europos šalys išaugo į 27 valstybių narių sąjungą, skatinančią demokratiją, pagrindines teises, ekonominį stabilumą ir augimą. Parlamentas buvo pagrindinis veikėjas kuriant ES – nuo ​​78 nacionalinių atstovų 1952 m., skaičius išaugo iki 705 tiesiogiai išrinktų EP narių šiandien.

„Per 70 metų asamblėja augo iš stiprybės, iš konsultacinės institucijos, turinčios ribotas galias, ir tapo tikra institucija, apimančia Europos demokratiją ir Europos viešosios nuomonės išraišką“, – rugsėjo mėnesį plenarinėje sesijoje sakė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola.

Kaip vienintelis tiesiogiai renkamas, daugiakalbis, daugiapartinis, tarptautinis parlamentas pasaulyje, tai yra galingas politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo forumas, turintis teisėkūros ir biudžeto galių, darančių įtaką milijonams ES piliečių.

„Ukrainoje vykstant neteisėtam karui, kuris naikina, žudo ir pakerta politinę žmonių valią, šiandien labiau nei bet kada suprantame, kaip svarbu palaikyti demokratinį piliečių balsą ir demokratines Europos vertybes, kurias atstovauja šie namai“, – sakė EP pirmininkė.

Lapkričio 22 d., antradienį, Parlamentas specialioje ceremonijoje paminės istorinius ir teisėkūros pasiekimus per pastaruosius 70 metų.