LUX Europos publikos kino apdovanojimas: paaiškėjo 2024 m. finalininkai 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Sužinokite, kokie penki filmai kovos dėl LUX Europos publikos kino apdovanojimo.

Kadrai iš penkių filmų, patekusių į finalą.  

Rugsėjo 1 d. Venecijos kino festivalyje vykusioje ceremonijoje buvo pristatyti penki į finalą patekę filmai. Tai „20 000 bičių rūšių“ („20000 Species of Bees“), „Nukritę lapai“ („Fallen Leaves“), „Adamant“ („On the Adamant“), „Dūminės pirties seserystė“ („Smoke Sauna Sisterhood“) ir „Mokytojų poilsio kambarys“ („The Teachers’ Lounge“).

Finalininkus išrinko LUX atrankos komisija, kurią sudaro kino ekspertai iš visos Europos.


Dabar jūsų eilė išrinkti nugalėtoją: žiūrėkite ir įvertinkite jums labiausiai patikusius filmus specialioje LUX Europos publikos kino apdovanojimo platformoje.


Praėjusiais metais nugalėtoją kartu su Europos Parlamento nariais išrinkti padėjo 45 tūkst. žmonių iš visos ES – šie apdovanojimai yra vieni iš labiausiai į žiūrovus orientuotų kino apdovanojimų pasaulyje.

Finalininkai


Ispanų režisierės Estibaliz Urresol Solaguren filme „20 000 bičių rūšių“ pasakojama apie aštuonerių metų mergaitę, kuri sutrikusi dėl to, kaip su ja elgiasi žmonės. Vasarą leisdama kaimo name, susijusiame su bitininkyste, ji tyrinėja savo lytinę tapatybę. Kartu kitos jos šeimos moterys taip pat apmąsto savo pačių moteriškumą.


Suomių režisieriaus Aki Kaurismäki filme „Nukritę lapai“ dvi vienišos sielos, ieškančios meilės, vieną naktį atsitiktinai susitinka Helsinkyje. Jų susitikimą apkartina alkoholizmas, pamesti telefono numeriai, nesusipratimai ir apskritai gyvenimas, kuris ne visada būna „kaip filmuose“.


Prancūzų režisieriaus Nicolas Philibert'o dokumentinis filmas „Adamant“ yra apie unikalų dienos centrą – plaukiojantį statinį Senos upėje, pačiame Paryžiaus centre. Plūduriuodama ši vieta yra inkaras laike ir erdvėje suaugusiesiems, turintiems psichikos sutrikimų. Filmas kviečia mus įlipti į laivą ir susitikti su pacientais bei slaugytojais, kurie kasdien suteikia gyvybės centrui.


Estų režisierės Annos Hints filme „Dūminės pirties seserystė“ pasakojama apie grupę moterų, kurios susirenka į saugią dūminės pirties tamsą pasidalyti savo slapčiausiomis mintimis ir paslaptimis. Apgaubtos šilumos, tiršto karščio, jos apnuogina viską, kad atsikratytų baimių ir gėdos bei atgautų jėgas.


Vokietijoje sukurtame Ilkerio Çatako režisuotame filme „Mokytojų poilsio kambarys“ pasakojama apie jauną ir idealistiškai nusiteikusią mokytoją Karlą, kuri nusprendžia ištirti seriją neišaiškintų vagysčių mokykloje. Pasitelkusi paslėptą kamerą, ji demaskuoja vagį, tačiau jos atskleidimas visus nustebina ir pastato Karlą prieš neišsprendžiamą dilemą.


Filmus pristatė EP vicepirmininkė Evelyn Regner (Socialistų ir demokratų frakcija, Austrija) ir kiti EP nariai Laurence Farreng (frakcija „Atnaujinkime Europą“, Prancūzija), Ibánas García del Blanco (Socialistų ir demokratų frakcija, Ispanija), Emmanuelis Maurelis (Kairiųjų frakcija, Prancūzija), Salima Yenbou (frakcija „Atnaujinkime Europą“, Prancūzija) ir Željana Zovko (Europos liaudies partija, Kroatija).

Žiūrėkite ir įvertinkite


Penki nominuoti filmai bus rodomi visos Europos kino teatruose su subtitrais 24 oficialiomis ES kalbomis.


Jei žiūrėsite filmus, nepamirškite jų įvertinti LUX apdovanojimo platformoje.


Filmas nugalėtojas bus paskelbtas 2024 m. kovo mėnesį per ceremoniją Europos Parlamente.

Europos Parlamento ir Europos kino akademijos, nuo 2020 m. bendradarbiaujant su Europos Komisija ir kino teatrų tinklu „Europa Cinema“, organizuojamame LUX publikos kino žiūrovų apdovanojime derinami Europos žiūrovų ir Europos Parlamento narių vertinimai, kurių kiekvienas sudaro 50 proc. galutinio rezultato.

2007 m. Europos Parlamentas įsteigė LUX Europos publikos kino apdovanojimą, kad padėtų populiarinti aukštos meninės kokybės ES filmus, atspindinčius kultūrinę įvairovę Europoje ir už jos ribų bei paliečiančius visiems rūpimus klausimus, tokius kaip žmogaus orumas, lygybė, nediskriminavimas, įtrauktis, tolerancija, teisingumas ir solidarumas.