Debatai apie ES padėtį: stebėkite ir dalyvaukite 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Rugsėjo 16 dieną Europos Komisijos vadovė EP sesijoje sakys metinę kalbą apie ES padėtį ir diskutuos apie tai su EP nariais.

Rugsėjo 16 dieną, trečiadienį, 10 val. Lietuvos laiku Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje sakys metinę kalbą apie Europos Sąjungos padėtį ir kartu su EP nariais aptars pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria ES. Tarp jų – veiksmai kovoje su COVID-19 bei Europos piliečių lūkesčiai dėl ateities.

Metinis Europos Komisijos pirmininkės pranešimas apie ES padėtį (angl. SOTEU) ir debatai šia tema – tai galimybė europarlamentarams įvertinti nuveiktus EK darbus ir ateities planus.

Šiemetinė EK vadovės kalba itin svarbi dėl šiandienos ES aktualijų – koronaviruso krizės, ekonomikos atsigavimo bei derybų dėl kito ilgalaikio ES biudžeto.

Debatų stebėjimo galimybės

EK pirmininkės Ursulos von der Leyen pasisakymą ir debatus galėsite tiesiogiai stebėti EP interneto svetainėje,Europe by Satellite“ kanalu bei EP „Facebook“ paskyroje.

Prie debatų bus galima prisijungti ir kituose socialiniuose tinkluose Twitter’yje, LInkedIn’e ir Instagram’e pasitelkus raktažodžius #SOTEU bei #StrongerTogetherEU.

Nuotraukas ir videoreportažus rasite Europos Parlamento multimedijos centro paskyroje.

Europarlamentarų reakciją į EK vadovės kalbą ir debatus rasite EP „Newshub’e“.

Kiti renginiai

Šiais metais prieš diskusijas dėl Europos Sąjungos padėties visoje Europoje vyks daugiau nei 150 vietinių renginių. Daugiau informacijos apie renginius Lietuvoje galite sužinoti susisiekę su Europos Parlamento biuru Vilniuje.

Debatų apie Europos Sąjungos padėtį išvakarėse, rugsėjo 15 d., vyks dviejų valandų trukmės tiesiogiai transliuojamos diskusijos su EP nariais, kurie aptars ES prioritetus ir atsakys į jūsų klausimus bei idėjas. Jas bus galima tiesiogiai stebėti Europos Parlamento interneto svetainėje ir Facebook paskyroje.