Bendroji skaitmeninė rinka 
Daugiau skaitmeninių galimybių piliečiams ir verslui 

Ekonomika  Atnaujinta: 
 
Sukurta:   

Visos naujienos, vaizdo klipai ir infografikai apie Europos Parlamento sprendimus ir pastangas kuriant bendrąją skaitmeninę rinką.

Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

Straipsniai 

       

Kiekvieną dieną internetu naudojasi 315 mln. europiečių – jie skaito naujienas, perka, žiūri filmus, bendrauja. Siekdama išplėsti skaitmenines galimybes teikti geresnes paslaugas ir kurti naujas darbo vietas, EK pristatė Bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją ir pasiūlė naujų taisyklių, kuriomis siekiama pagerinti internetu apsiperkančių vartotojų apsaugą ir plėsti tarpvalstybinę prekybą. Susipažinkite su terminais, kurie pravers siekiant suprasti, kokias problemas rengiasi spręsti ES.

       

Lėtas interneto svetainės krovimasis gali kainuoti nemažai nervų ar net pinigų. Dėl to paprastai kalta tinklo perkrova. Tačiau taip gali nutikti ir dėl to, kad jūsų operatorius riboja – lėtina ar net blokuoja – tam tikrą duomenų srautą, pavyzdžiui, siekdamas teikti pirmenybę savo, o ne konkurentų, sukurtam turiniui ar paslaugoms. Europos Parlamentas kitą savaitę balsuos dėl reglamento, kuriuo draudžiama panaši praktika, prieštaraujanti atviram internetui ir tinklo neutralumo principui.

       

Remdamosi ES teise kai kurios šalys leidžia be autoriaus sutikimo atgaminti ir paskelbti viešose vietose nuolat esančius kūrinius, pvz., architektūros statinius ir skulptūras. EP nariai svarsto, ar nereikėtų šios vadinamosios panoramos laisvės įvesti visoje ES. Diskusija ir balsavimas šiuo klausimu numatyti liepos 9 d. plenarinėje sesijoje. Paklausėme, ką apie tai mano skirtingų pozicijų besilaikantys Julia Reda (Žalieji, Vokietija) ir Jean–Marie Cavada (Liberalai ir demokratai, Prancūzija).

       

Antradienį europarlamentarai kartu su už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingu Europos Komisijos vicepirmininku Andrusu Ansipu aptarė Bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją, kuria siekiama išplėsti skaitmenines galimybes teikti geresnes paslaugas ir kurti naujas darbo vietas. Parlamentas šiuo klausimu rengs pranešimą.

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:)